Acasa » Fotbal Extern » Campionate Externe » VIDEO | FCSB l-a avut în coproprietate și l-a dat, acum face spectacol în Olanda! A reușit o dublă de senzație în ultimul meci

VIDEO | FCSB l-a avut în coproprietate și l-a dat, acum face spectacol în Olanda! A reușit o dublă de senzație în ultimul meci

VIDEO | FCSB l-a avut în coproprietate și l-a dat, acum face spectacol în Olanda! A reușit o dublă de senzație în ultimul meci

Andreas Calcan (24 ani), atacant pe care FCSB l-a vrut și l-a avut în coproprietate, a marcat două goluri senzaționale pentru actuala sa echipă, Dordercht. Crescut la Universitatea Cluj, vârful a fost decisiv în remiza pe care Dordercht a obținut-o, 3-3 cu NEC Nijmegen.

NEC Nijmegen este fosta echipă a lui Mihai Roman, fotbalist deținut acum de CS U Craiova și împrumutat la ACS Poli Timișoara. FCSB a deținut 30 din drepturile federative ale lui Andreas Calcan. Tranzacția a fost făcută în momentul în care un alt atacant, Valentin Lemnaru, a semnat cu FCSB.

Calcan a ajuns între timp la Dordrecht, în liga a 2-a olandeză, unde este om de bază.Aseară a reușit două goluri fabuloase în remiza 3-3 cu NEC Nijmegen, pe care le puteți urmări în clipul de mai jos. Golurile lui Calcan au fost marcate în minutele 7 și 86.

Calcan a jucat 35 de meciuri în acest sezon la Dordercht, timp în care a marcat șase goluri și a oferit șapte pase decisive.

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]