VIDEO | „Ești un ȘARPE!” El e cel mai tupeist steward din fotbal. Incredibil: cum l-a jignit pe Cesc Fabregas, chiar la el acasă

VIDEO | "Ești un ȘARPE!" El e cel mai tupeist steward din fotbal. Incredibil: cum l-a jignit pe Cesc Fabregas, chiar la el acasă

Chelsea l-a dat afară pe steward-ul fan Arsenal care l-a numit pe Cesc Fabregas „șarpe” la meciul direct câștigat de campioana en-titre a Angliei, 2-0 pe Stamford Bridge, pe 19 septembrie 2015.

Duminică, Arsenal și Chelsea vor juca în etapa a 23-a a Premier League, iar meciul e precedat de o decizie firească a clubului patronat de Roman Abramovici. În partida tur, jucat pe Stamford Bridge, un steward a fost surprins de pe camerele video în timp ce-l numea pe Cesc Fabregas „șarpe”, făcând referire la faptul că spaniolul a semnat în 2014 cu Chelsea, după ce petrecuse nu mai puțin de opt ani în tricoul marii rivale din Londra. Totul s-a întâmplat după meciul din tur, câștigat de Chelsea cu 2-0, în momentul în care mijlocașul spaniol se pregătea să părăsească stadionul.

Nu este clar dacă Chelsea și-a concediat angajatul imediat după meciul tur sau vineri, după apariția videoclipului în presa din Anglia, dar cert este că Fabregas a vorbit cu conducerea clubului imediat după incidentul neplăcut în care a fost implicat.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]