Latovlevici şi Tănase, integralişti în Karabukspor - Konyaspor 1-1. Hora şi Găman, rezerve

18 dec 2016 1010 afişări Campionate Externe

Fotbaliştii români Iasmin Latovlevici şi Cristian Tănsae, au fost integralişti în egalul formaţiei lor, Karabukspor, scor 1-1, obţinut duminică împotriva echipei Konyaspor, în etapa a 15-a din campionatul Turciei.

Golurile partidei au fost înscrise de către Dimitar Rangelov, care a deschis scorul, în minutul 14, pentru Konyaspor, şi Mustafa Yatabare, în minutul 46, pentru Karabukspor.

Cu această partidă, fostul fundaş lateral al Stelei a ajuns la a 15-a partidă din acest sezon la formaţia turcă, timp în care a marcat două goluri şi a oferit două pase decisive. Latovlevici a strâns şi un total de 1360 de minute în tricoul lui Karabukspor. De partea cealaltă, Tănase a ajuns la a 13-a partidă pentru Karabukspor, cu un total de 1022 minute. Alţi doi români, Valerică Găman (Karabukspor) şi Ioan Hora (Konyaspor) au fost doar rezerve în această partidă.

Echipa trimisă în teren de către antrenorul Igor Tudor: Facchini - B. Poko, Nounkeu, Basdas, Latovlevici - Gulselam, Tănase - Depe, Traore, Zec - Yatabare. Pe parcursul partidei au mai fost folosiţi Zengin şi Lazarevici.