Hamroun, tontogol în Qatar! Algerianul şi-a lobat propriul portar, dar şi-a luat revanşa | VIDEO

20 nov 2017 1966 afişări Campionate Externe

Jugurtha Hamroun a făcut de toate în partida din campionat dintre Al-Sadd şi Umm-Salal. Algerianul a fost protagonistul autogolului care a deblocat tabela de marcaj şi a marcat norocos în minutul 89 al meciului.

Partida dintre Al-Sadd şi Umm-Salal s-a terminat cu scorul de 4-1, iar fostul jucător al FCSB-ului a atras toate privirile. Hamroun a deschis scorul nefericit, în minutul 9, atunci când a marcat în proprie poartă, execuţia fiind imparabilă, dar a reuşit să-şi pună numele în dreptul marcatorilor şi pentru echipa sa.