Dorinel nu glumeşte! Încă o victorie mare în Rusia: Opriţa înscrie, Mordovia câştigă în deplasare şi speră la salvare

30 mar 2013 10189 afişări Campionate Externe
Dorinel nu glumeşte! Încă o victorie mare în Rusia: Opriţa înscrie, Mordovia câştigă în deplasare şi speră la salvare Dorinel nu glumeşte! Încă o victorie mare în Rusia: Opriţa înscrie, Mordovia câştigă în deplasare şi speră la salvare

Mordovia Saransk, antrenată de Dorinel Munteanu, a învins sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Krâlia Sovietov Samara, într-un meci din etapa a XXII-a a campionatului Rusiei, în care unul dintre goluri a fost înscris de Daniel Opriţa.

Potrivit uefa.com, Opriţa a marcat în minutul 28 şi a părăsit terenul în minutul 78. Al doilea gol al învingătorilor a fost înscris de Mukhametshin '45.

Echipa lui Dorinel Munteanu a rămas pe locul 15 în clasament, penultimul, cu 15 puncte.