Acasa » Fotbal Extern » Campionate Externe » Directorul Federației Engleze de Fotbal a demisionat!

Directorul Federației Engleze de Fotbal a demisionat!

Directorul general al Federației Engleze de Fotbal (FA), Ian Watmore, și-a înaintat, luni, demisia, a anunțat forul de la Londra. "Watmore îmi prezentase demisia vineri, dar i-am cerut să se mai gândească în timpul week-end-ului. Din păcate, luni a reconfirmat-o, așa că am fost nevoit să i-o accept cu regret", a declarat președintele FA, David Triesman. Lordul Triesman nu a precizat motivul demisiei, menționând însă că marți va avea loc o ședință la federație.
Directorul Federației Engleze de Fotbal a demisionat!

Directorul general al Federației Engleze de Fotbal (FA), Ian
Watmore, și-a înaintat, luni, demisia, a anunțat forul de la
Londra.

„Watmore îmi prezentase demisia vineri, dar i-am cerut
să se mai gândească în timpul week-end-ului. Din păcate, luni a
reconfirmat-o, așa că am fost nevoit să i-o accept cu
regret
„, a declarat președintele FA, David Triesman.

Lordul Triesman nu a precizat motivul demisiei, menționând însă
că marți va avea loc o ședință la federație.

Ian Watmore fusese desemnat director general al FA în data de 18
februarie 2009, dar a intrat practic în funcție la începutul
ediției 2009-2010.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]