21 ian 2018 6486 afişări Campionate Externe
Deportivo, zdrobită de Real într-un meci cu opt goluri! FOTO | Florin Andone a ratat monumental, Ronaldo a fost umplut de sânge şi a oferit un moment "altfel". "Duble" pentru CR7, Bale şi Nacho 2 imagini http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7955/16941655/2/andone.png

Florin Andone a ratat ocazii uriaşe în meciul cu Real Madrid. Deportivo a fost învinsă cu 7-1 pe Santiago Bernabeu, iar atacantul român a avut ocazia să reducă din diferenţă, de două ori, însă a ratat din poziţie ideală, goalkeeperul Keylor Navas fiind ieşit dintre buturi.

Real Madrid a umilit-o pe Deportivo La Coruna pe teren propriu şi a trimis-o pe formaţia lui Florin Andone pe loc retrogradabil. La scorul de 4-1, Florin Andone a ratat două ocazii uriaşe. Mai întâi, după o fază creată de Lucas Perez în partea stângă, Andone a rămas singur cu poarta goală, dar a şutat mult peste din apropiere.

Apoi, cei de la Deportivo au recuperat după repunerea lui Keylor Navas, Andone i-a luat faţa unui coechipier şi a tras spre poartă, mingea se scurgea pe lângă poartă, însă Nacho a intervenit şi a respins.

Dacă pentru Andone deplasarea de la Madrid a fost una de coşmar, pentru "galactici" meciul cu Depor a fost cel al reinventării. Gareth Bale a marcat un gol superb în prima repriză, cu stângul la colţul lung, apoi a reuşit "dubla", Cristiano Ronaldo şi Nacho l-au copiat în partea a doua, iar CR7 a oferit un moment altfel imediat după ce a înscris de 6-1. Umplut de sânge de un adversar, portughezul s-a uitat la telefon pentru a-şi da seama cât de gravă e accidentarea suferită.

Florin Andone a fost schimbat în minutul 79, Carles Gil luându-i locul atacantului român. Internaţionalul de 24 de ani rămâne cu 5 goluri şi două pase decisive în acest sezon la Deportivo La Coruna, în 17 meciuri.

Nacho (32, 88), Gareth Bale (42, 58), Luca Modric (68) şi Cristiano Ronaldo (78, 84) au înscris pentru Real Madrid, în timp ce Adrian Lopez a deschis scorul în minutul 23, pentru Deportivo La Coruna.