Al Nasr, echipa lui Dan Petrescu, a învins, 2-0, pe Al Jazira, liderul clasamentului din Emirate

18 dec 2016 2551 afişări Campionate Externe

Al Nasr, echipa antrenată de românul Dan Petrescu, a învins, sâmbătă, scor 2-0, pe Al Jazira, liderul clasamentului, în etapa a 12-a din prima ligă a campionatului Emiratelor Arabe Unite.

Golurile partidei au fost înscrise de către Khaleefa Mubarak Ghanim, în minutul 62, şi Jonathan Pitroipa, în minutul 90+6.

Este a treia victorie din ultimele patru etape pentru noua echipa a lui Dan Petrescu. În urma acestui rezultat, Al Nasr a urcat pe locul opt în clasamentul primei ligi din Emiratele Arabe Unite, cu 18 puncte, în timp ce Al Jazira rămâne liderul ierarhiei, cu 26 de puncte şi cu un meci mai puţin disputat faţă de ocupanta locului secund, Al Wasl.

Echipa trimisă în teren de către antrenorul Dan Petrescu: Ismail - Al Shehhi, Ghanim, Khamis, Ahmed - Al Marzouqi, Al Musabi - Salman, Kembo-Ekoko, Al Hammadi - Abdulraheem. Pe parcursul partidei au mai fost folosiţi Pitroipa, Saleh şi Rabei.