Alexandru Mitriţă e de neoprit! A marcat şi împotriva liderului | VIDEO

22 apr 2019 4689 afişări Fotbal Extern

Alexandru Mitriţă, fotbalistul lui New York City, a înscris un gol în partida câştigată în deplasare, 2-0, în faţa liderului din MLS, DC United.

Românul a marcat primul gol al oaspeţilor, în minutul 35, iar a doua reuşită  a fost semnată de Heber, în minutul 56. Mitriţă a jucat până în minutul 48, fiind schimnat cu J.Lewis. Golul de duminică este al doilea al român pentru New York City FC, după cel reuşit la data de 17 martie, contra celor de la Los Angeles FC, scor 2-2.

• New York City e acum pe locul 9 în clasament, cu 8 puncte, iar DC United e lider, 14 puncte.