Acasa » Alte Sporturi » Tenis » EXCLUSIV | Ilie Năstase a analizat calificarea Simonei Halep în finală la Australian Open. Ce a declarat „Nasty”

EXCLUSIV | Ilie Năstase a analizat calificarea Simonei Halep în finală la Australian Open. Ce a declarat „Nasty”

Ilie Năstase, primul lider mondial din istoria tenisului și apropiat al lui Halep, a analizat calificarea Simonei în finala de la Australian Open. „Nasty” spune că încă nu s-a realizat nimic și cere concentrare din partea Simonei, avertizând că Wozniacki, adversara din finală, nu îi va face cadouri.

„Încă nu (n.r. – nu e o mare performanță). Are mai multă încrede și cred că a schimbat și jocul puțin. Îi dă încredere. Nu s-a mai grăbit, a luat meciurile mai încet. Înainte se grăbea, parcă trebuia să prindă trenul sau avionul. Acum ia meciurile mai ușor. Nu trebuie să se grăbească, când vine Grand Slam-ul, vine. La felul cum joacă acum îi dă prima șansă la finală.

Bine că a jucat cel mai bun tenis când era nevoie, la sfârșitul meciului. Fata asta e o jucătoare foarte incomodă pentru toată lumea. E un fel de zid, dă totul înapoi și nu face cadouri. Trebuie să muncești pentru puncte. Trebuie să se recupereze foarte repede Simona.

Dacă ne uităm puțin, cea mai puternică de până acum a fost Pliskova, acum Kerber. Până acum, Simona a jucat doar cu jucătoare de clasament 70-100. În meciurile cu jucătoare de top se vede cât de bine joacă. Wozniacki e o jucătoare foarte omogenă. O să fie un meci destul de disputat.

Nu e favorită. Fiecare meci e diferit, iei meci cu meci, nu trebuie să-ți faci planuri. Cam știi cum joacă și atunci trebuie să faci jocul tău și dacă merge bine, dacă nu trebuie să schimbi”, a spus Ilie Năstase la ProSport LIVE.

Parteneri
Liderii ruși, FĂCUȚI PRAF de românul care reprezintă SUA la ONU: „Invadarea Ucrainei a fost un eșec strategic”
Mediafax
Gabi Tamaș a bătut palma cu Antena 1, după ce a câștigat Survivor 2026. La ce emisiune îl poți vedea alături de Dan Alexa
Cancan.ro
Ce-și amintesc legendele tenisului mondial despre „nebuniile” lui Năstase: „Era insuportabil. Oamenii veneau să-l vadă ca să-l fluiere”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Câți bani face Andreea Bostănică din TikTok. „Regina TikTok-ului” a arătat sumele, iar fanii au rămas cu gura căscată: „30.000 de dolari doar într-o zi”
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. – L-am avertizat pe fiu-miu să nu se căsătorească cu o orăseancă..
Râzi cu lacrimi
Locuri incredibile: Unde se află muntele care unește marea cu cerul?
Descopera.ro
Așa tată, așa fată! Ce reușită a bifat fiica lui Gabi Tamaș, la 2 zile după ce fotbalistul a câștigat Survivor 2026
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
După 12 ani de absență, seria se întoarce
Go4Games
Cea mai mare flotă auto din istoria Campionatului Mondial de Fotbal. Vor fi folosiți inclusiv roboți de partulare
Promotor.ro