VIDEO | Cel mai violent ritual Haka din istorie s-a înregistrat la un meci Under 20, Noua Zeelandă – Australia

Un meci de rugby între naționalele Under 20 din Noua Zeelandă și Australia a oferit imagini de la una dintre cele mai agresive reprezentații ale celebrului dans maor, "Haka".
VIDEO | Cel mai violent ritual Haka din istorie s-a înregistrat la un meci Under 20, Noua Zeelandă - Australia

Un meci de rugby între naționalele Under 20 din Noua Zeelandă și Australia a oferit imagini de la una dintre cele mai agresive reprezentații ale celebrului dans maor, „Haka”.

Componenții „All Blacks” s-au montat extrem de bine înainte de meci, dar nici australienii nu s-au lăsat mai prejos și i-au întâmpinat pe adversari formând un zid uman la centrul terenului. Neo-zeelandezii au dus ritualul la extrem și a fost nevoie de intervenția oficialilor de joc pentru ca lucrurile să nu degenereze.

La final, Noua Zeelandă s-a impus în fața Australiei cu scorul de 15-14, victorie obținută după o transformare în ultimul minut al meciului.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]