Acasa » Alte Sporturi » Polo » Președintele Gaiță a demisionat

Președintele Gaiță a demisionat

George Gaiță a demisionat ieri din funcția de președinte, după opt ani la conducerea FR Polo. Oficialul a dezvăluit pentru ProSport câteva dintre motivele care l-au determinat să ia această decizie. „Am dat cât am putut și sunt convins că alții vor face mai mult decât mine. Am mai stat pentru trebuia să intru în LEN, dar n-am avut acordul forului de natație, al domnului Ștefan Iamandi. Am mai rămas și deoarece trebuia să-l conving pe Istvan Kovacs să vină la națională. Cred c-ar trebui urgent unite federațiile de polo și natație. Sportul e cenușăreasa sistemului, nimeni din lumea politică nu ne-a ajutat, decât domnul Alexandru Sassu. Am promis că-mi voi da demisia după ratarea JO și sunt un om parolist. Îl respect pe Vlad Hagiu pentru cele 1.000 de goluri marcate la națională, dar a lăsat un gol imens în poloul românesc după eșecul de la Oradea", a spus Gaiță.

George Gaiță a demisionat ieri din funcția de președinte, după opt ani la conducerea FR Polo. Oficialul a dezvăluit pentru ProSport câteva dintre motivele care l-au determinat să ia această decizie. „Am dat cât am putut și sunt convins că alții vor face mai mult decât mine. Am mai stat pentru trebuia să intru în LEN, dar n-am avut acordul forului de natație, al domnului Ștefan Iamandi. Am mai rămas și deoarece trebuia să-l conving pe Istvan Kovacs să vină la națională. Cred c-ar trebui urgent unite federațiile de polo și natație. Sportul e cenușăreasa sistemului, nimeni din lumea politică nu ne-a ajutat, decât domnul Alexandru Sassu. Am promis că-mi voi da demisia după ratarea JO și sunt un om parolist. Îl respect pe Vlad Hagiu pentru cele 1.000 de goluri marcate la națională, dar a lăsat un gol imens în poloul românesc după eșecul de la Oradea“, a spus Gaiță.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]