Vaslui dă vina pe FIFA!** Cum poate Marius Constantin să zdruncine forul mondial: „Va fi o furtună mai mare decât ‘cazul Bosman'”

Patronul echipei FC Vaslui, Adrian porumboiu, susține că formația sa nu este în niciun pericol de a pierde meciul cu Dinamo la 'masa verde' din cauza utilizării lui Marius Constantin și spune că vina pentru această neînțelegere le aparține exclusiv celor de la FIFA. "Celor de la UEFA li s-a impus ca în etapa următoare să joace FC Sion, nu Celtic. Doar ce am închis telefonul, am vorbit cu avocații, pentru că avem și noi o situație similară cu cea de la Sion. Ne-au fost interzise transferurile în două campanii. FIFA ne-a spus că ne trimite în timp util cartea verde a lui Marius Constantin, iar după meciul cu Dinamo am primit o decizie uluitoare, că nu avem voie să facem transferuri înainte de ianuarie 2012. Eu sunt mai mult decât bucuros că vin instanțe civile care le demonstrează ce se întâmplă în sânul acestui stat în stat. Platini chiar a fost audiat, decizia trebuie respectată. După părerea mea, Sion va fi acceptată în Europa. E un război autentic. Nu putem spune că suntem în situația Craiovei, nouă ni s-au dat două decizii incorecte prin care ni s-a interzis să facem transferuri. Va fi o furtună mult mai mare decât cazul Bosman", a spus Porumboiu la Sport.ro.
Vaslui dă vina pe FIFA!** Cum poate Marius Constantin să zdruncine forul mondial: "Va fi o furtună mai mare decât 'cazul Bosman'"

Patronul echipei FC Vaslui, Adrian Porumboiu, susține că formația sa nu este în niciun pericol de a pierde meciul cu Dinamo la ‘masa verde’ din cauza utilizării lui Marius Constantin și spune că vina pentru această neînțelegere le aparține exclusiv celor de la FIFA.

„Celor de la UEFA li s-a impus ca în etapa următoare să joace FC Sion, nu Celtic. Doar ce am închis telefonul, am vorbit cu avocații, pentru că avem și noi o situație similară cu cea de la Sion. Ne-au fost interzise transferurile în două campanii.

FIFA ne-a spus că ne trimite în timp util cartea verde a lui Marius Constantin, iar după meciul cu Dinamo am primit o decizie uluitoare, că nu avem voie să facem transferuri înainte de ianuarie 2012. Eu sunt mai mult decât bucuros că vin instanțe civile care le demonstrează ce se întâmplă în sânul acestui stat în stat.

Platini chiar a fost audiat, decizia trebuie respectată. După părerea mea, Sion va fi acceptată în Europa. E un război autentic. Nu putem spune că suntem în situația Craiovei, nouă ni s-au dat două decizii incorecte prin care ni s-a interzis să facem transferuri. Va fi o furtună mult mai mare decât cazul Bosman”, a spus Porumboiu la Sport.ro.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]