Fără angajament de un an, când a fost dat afară de la Standard Liege, Mircea Rednic are parte de o tragedie în familie.
Antrenorul Mircea Rednic se pregătea de nuntă, dar totul s-a transformat într-o adevărată tragedie, deoarece nepotul acestuia a murit în noaptea de dinaintea cununiei religioase.
Mircea Marius Totolici, nepotul fostului internațional și antrenor Mircea Rednic, a murit la doar 37 de ani, în noaptea de vineri spre sâmbătă.
Tragedia s-a petrecut cu doar câteva ore înainte ca tânărul și iubita lui, Petronela Țugui, să apară în fața altarului pentru cununia civilă.
Cei doi spuseseră „Da” din toată inima pe 8 august, după cum transmitea Mircea Marius Totolici pe facebook în urmă cu doar o săptămână.
„Ultim omagiu, dragul meu coleg și prieten, Totolici Mircea Marius… (Sicanu)
Îmi este greu să cred că astăzi trebuie să îți spun «rămas-bun». Am fost colegi de școală, am stat în aceeași bancă, am râs împreună și am mers împreună la fotbal.
Sunt amintiri simple, dar care acum au devenit neprețuite. Nu voi uita niciodată zilele acelea, când eram împreună și nu ne gândeam că într-o zi toate acele momente vor rămâne doar amintiri.
Ai plecat mult prea devreme și ai lăsat în urmă o durere greu de spus în cuvinte.
Marius, vei rămâne mereu în sufletul meu ca acel coleg și prieten cu care am împărțit banca, copilăria, glumele și pasiunea pentru fotbal.
Aș da orice să mai putem merge o dată împreună la fotbal și să mai stăm de vorbă, ca odinioară. Dumnezeu să te odihnească în pace și să îți așeze sufletul în lumină.
Drum lin, prieten drag… Nu te voi uita niciodată! Condoleanțe Familie”, a scris pe facebook Răzvan Bătăilă, un prieten al celui decedat.
Este unul dintre zecile de mesaje de condoleanțe și compasiune transmise de persoane care l-au cunoscut pe Mircea Marius Totolici.
Acesta a susținut cu toate forțele activitatea ACS LSS Voința Sibiu și proiectele dedicate copiilor și juniorilor. Se pare că Totolici ar fi făcut infarct în somn, scrie România TV.
Alt apropiat al celui decedat, Alexandru Trif, a transmis că trupul neînsuflețit a fost depus la cimitirul central Sibiu, în capela mare cea de pe partea stângă.
Cei care vor să își ia rămas bun și să îi prezinte un ultim omagiu, vor putea face acest lucru inclusiv luni, 17 august. Nu s-au dat detalii cu privire la ceremonia funerară.
„Fratele meu, trebuia să fim la evenimentul vostru astăzi să fie o zi de bucurie astăzi, ne pregăteam toți pentru ziua voastră, în schimb este zi de tristețe. Ai ales să pleci așa de repede dintre noi.
Mă doare inima, bunul meu prieten și frate, erai mereu zâmbitor. Dumnezeu să aibă grijă de tine și cerul să se deschidă astăzi pentru tine. Vai, vai, vai, prietenul nostru!
Te vom iubi mereu”, a completat Alexandru Trif.