Begu, eșec usturător în optimi la Charleston. Irina s-a înclinat pentru a 6-a oară în fața campioanei en-titre

Begu (27 ani), cap de serie numărul 13, s-a înclinat joi seară în fața campioanei en titre după doar 63 de minute de joc.
Alexandru Tăcină
Begu, eșec usturător în optimi la Charleston. Irina s-a înclinat pentru a 6-a oară în fața campioanei en-titre

Irina Begu (România, 38 WTA) a fost învinsă cu 6-2, 6-1 de rusoaica Daria Kasatkina (Rusia, 12 WTA), a treia favorită de la Charleston, în optimile de finală ale turneului dotat cu premii de 776.000 dolari.

Begu (27 ani), cap de serie numărul 13, s-a înclinat joi seară în fața campioanei en titre după doar 63 de minute de joc. Românca a făcut foarte multe erori și a fost inexistentă cu excepția momentului în care a condus cu break la începutul setului secund.

Inexplicabil este fapul că Begu și-a câștigat o singură dată serviciul, făcând 5 duble greșeli. Kasatkina a defilat la retur, a convertit 6 mingi de break, sărbătorind victoria după o oră și 5 minute de joc. A fost cel mai usturător eșec suferit de Irina în fața Dariei.

Rusoaica în vârstă de 20 de ani a dus scorul întâlnirilor directe cu Begu la 6-1! Kasatkina a învins-o pe bucureșteancă și anul trecut la Charleston, în sferturi, cu 6-4, 6-1. Irina primește un cec de 9.568 dolari și, chiar dacă nu și-a apărat toate punctele, nu pierde niciun loc în clasament.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
SUA își pune aliații NATO la test: Trump decide cine rămâne „loial” înainte de retragerea trupelor din Europa
Mediafax
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Cancan.ro
Coșmar într-un avion Ryanair. Pasagerii ar fi leșinat și vomitat din cauza căldurii sufocante
Adevarul.ro
Marius Măldărăşanu a susţinut că Andrei Nicolescu a încercat să-l păcălească, iar preşedintele lui Dinamo i-a dat replica: ”Asta a fost istoria”
Orangesport
Cum arăta Bianca Drăgușanu când a apărut prima dată la tv, la emisiunea „Din Dragoste”. Nu avea nicio operație estetică
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Râzi cu lacrimi
Legumele din întreaga lume dispar. Iată cum ne afectează, fără să știm, alimentația
Descopera.ro
Explicația halucinantă a pensionarului SRI despre Anna. Cum a încercat 'Romeo' de pe Transfăgărășan să iasă basma curată după ce familia l-a luat la întrebări
Cancan.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Ciao.ro
Pisicile războinice cuceresc acest joc
Go4Games
Exclusiv | Cum arată noile camere de rovinietă inteligente, montate de CNAIR. Calculează câți KM a parcurs o mașină
Promotor.ro