Acasa » Video » ProSport Live » Rapid și Dinamo au încercat să transfere un fost jucător de la FCSB. „Am avut discuții. Era mai tentant să merg acolo!” | VIDEO EXCLUSIV ProSport LIVE

Rapid și Dinamo au încercat să transfere un fost jucător de la FCSB. „Am avut discuții. Era mai tentant să merg acolo!” | VIDEO EXCLUSIV ProSport LIVE

Florin Gardoș, fostul jucător al celor de la FCSB și Universitatea Craiova, a dezvăluit pentru ProSport LIVE că Rapid și Dinamo au încercat să-l transfere.

Fundașul central susține că a discutat cu Ovidiu Burcă în urmă cu un an pentru a merge la Rapid și că oficialul i-a garantat că nu o să fie contestat de către suporterii din Giulești, dar a refuzat din cauza faptului că există o rivalitate între Rapid și FCSB, echipă alături de care a făcut performanță.

Rapid și Dinamo au încercat să transfere un fost jucător de la FCSB

Mai mult, Florin Gardoș susține că a discutat și cu Dinamo București înainte să fie împrumutat de Universitatea Craiova la Poli Iași, iar oferta primită de la formația din „Ștefan cel Mare” era mai tentantă decât cea făcută de Rapid București. Fundașul a discutat la telefon cu Mircea Rednic la telefon despre un transfer la gruparea din „Groapă”.

„M-am gândit și la această posibilitate. Cu Rapid am avut discuții anul trecut. Discuția am avut-o cu Ovidiu Burcă și mi-a spus că fanii mă vor accepta. Ei acceptă jucătorii care își doresc și pun sufletul, dar rivalitatea m-a oprit. Am jucat atâția ani la Steaua, am avut performanțele alea și încă sunt felicitat de steliști.

Nu a fost tentant să merg la Rapid, mai tentant a fost să merg la Dinamo. Am avut ofertă înainte să merg la Poli Iași. Dinamo era la doi pași de casa mea, dar am avut rețineri. Nu îmi pare rău pentru că mi-a fost bine la Iași. Nu am discutat de bani, ci doar m-au întrebat. Am vorbit cu domnul Rednic la telefon”, a spus Florin Gardoș pentru ProSport LIVE.

Parteneri
Surpriză uriașă la Roland Garros. O jucătoare poloneză o elimină pe cea 22-a favorită
Mediafax
Pensii mai mici cu 480 lei, de la 1 ianuarie 2027. Care sunt pensionarii din România afectați și care este condiția
Cancan.ro
Presa maghiară anunță un posibil blackout în România. Cât de real este pericolul și ce capcană ascunde iarna viitoare
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată acum Sânziana Buruiană, după 11 ani de alăptat fără oprire. Care este motivul pentru care nu a stopat procesul: Nu renunțăm momentan
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă cel timid își ia inima în dinți: – Bubulino, pot să ies cu băieții la o bere?
Râzi cu lacrimi
Baiae, Las Vegas-ul scufundat al Romei. Orașul unde elitele își ascundeau viciile
Descopera.ro
GESTUL făcut de soția polițistului Ciprian Verdeș, după ce fiul lor l-a înjunghiat mortal. Ți se rupe sufletul! 😢 💔
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Oficial: Data de lansare pentru GTA VI rămâne neschimbată
Go4Games
YUGO, readus la viață de un sârb care a studiat în România. Primul model: un hibrid mai ieftin decât Dacia
Promotor.ro