Acasa » Video » ProSport Live » Gigi Becali, felicitat că nu a mai făcut schimbări la pauză în CFR Cluj – FCSB: „A fost inspirat de această dată!” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

Gigi Becali, felicitat că nu a mai făcut schimbări la pauză în CFR Cluj – FCSB: „A fost inspirat de această dată!” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

Florin Prunea, fostul mare portar al României, a fost invitat în cadrul emisiunii ProSport Live și l-a felicitat pe Gigi Becali, patronul lui FCSB, după victoria cu CFR Cluj.

Gigi Becali, felicitat că nu a mai făcut schimbări la pauză în CFR Cluj – FCSB

Meciul dintre CFR Cluj și FCSB s-a disputat duminică seară, în Gruia, în cadrul etapei cu numărul 24 din Superliga, iar roș-albaștrii au învins cu scorul de 1-0, după golul marcat de către Malcom Edjouma, în minutul 88.

A fost primul meci după foarte mult timp în care FCSB nu a făcut nicio schimbare la pauză. Prima modificare a venit abia în minutul 66: David Miculescu în locul lui Andrea Compagno.

Roș-albaștrii au mai făcut apoi doar două schimbări: Denis Haruț în locul lui Iulian Cristea, în minutul 84, acesta din urmă acuzând niște probleme medicale, și Billel Omrani în locul lui Octavian Popescu, în minutul 90+3.

Florin Prunea este de părere că Gigi Becali a fost inspirat, de această dată, că nu a mai făcut schimbări la pauză, dar și pentru că a știut în ce moment să îl înlocuiască pe Andrea Compagno.

„A fost inspirat de această dată Gigi Becali când a făcut schimbările. Schimbarea lui Compagno a fost de bun augur, a venit imediat ca răspuns la schimbarea lui Petrescu. S-a căpătat viteză mai mare în benzi, de unde a venit și golul. A fost inspirat. Jocul a fost unul care îi dă speranțe. Cred că va fi un play-off de foc”, a spus Florin Prunea, la ProSport Live.

După această victorie, FCSB a acumulat 44 de puncte și se află pe locul 4 în clasamentul din Superliga, la șase puncte în spatele liderului CFR Cluj.

Dumitru Dragomir l-a felicitat pe Gigi Becali

Dumitru Dragomir, fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal, a dezvăluit ce a vorbit cu Gigi Becali, patronul lui FCSB, după meciul câștigat în fața lui CFR Cluj.

„Uite acum m-am despărţit de Gigi Becali, de vreo oră, aşa. A venit la şantier ca să rezolvăm cu un drum. A fost într-un trening frumos, aşa. Şi i-am zis: «Bă, îmbracă-te!». El mi-a zis: «Eu? Sunt very strong (n.r. foarte puternic)».

Era fericit, l-am şi felicitat pentru rezultat: «Felicitări că n-ai mai schimbat în minutul 20!». La care el: «Eh, să vedem ce mai zice presa acum!». Chiar este savuros: «Bă, am făcut schimbări bune!». Eu i-am zis, perfect chiar. Şi la timp. El zicea că ce o să mai zică presa, că n-a schimbat înainte de pauză. Era tare bucuros. A jucat bine echipa”, a spus Dumitru Dragomir, potrivit Fanatik.

Parteneri
Surpriză uriașă la Roland Garros. O jucătoare poloneză o elimină pe cea 22-a favorită
Mediafax
GESTUL făcut de soția polițistului Ciprian Verdeș, după ce fiul lor l-a înjunghiat mortal. Ți se rupe sufletul! 😢 💔
Cancan.ro
Presa maghiară anunță un posibil blackout în România. Cât de real este pericolul și ce capcană ascunde iarna viitoare
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată acum Sânziana Buruiană, după 11 ani de alăptat fără oprire. Care este motivul pentru care nu a stopat procesul: Nu renunțăm momentan
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă cel timid își ia inima în dinți: – Bubulino, pot să ies cu băieții la o bere?
Râzi cu lacrimi
Baiae, Las Vegas-ul scufundat al Romei. Orașul unde elitele își ascundeau viciile
Descopera.ro
ULTIMELE cuvinte rostite de polițistul Ciprian Verdeș, înainte să fie ucis de propriul său fiu 😲
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Oficial: Data de lansare pentru GTA VI rămâne neschimbată
Go4Games
YUGO, readus la viață de un sârb care a studiat în România. Primul model: un hibrid mai ieftin decât Dacia
Promotor.ro