Conducătorii de la CFR Cluj plâng după un jucător care face senzație în Superliga. Gigi Becali s-a interesat deja de el. VIDEO

Florentin Dincă

Ermal Krasniqi face senzație la Rapid, echipă care l-a transferat în această iarnă de la CFR Cluj pentru un milion de euro. Oficialii din Gruia regretă acum că l-au cedat pe vârful kosovar în Giulești având în vedere evoluțiile la superlativ ale acestuia din 2024 în tricoul giuleștenilor.

Gigi Becali a vrut să-l transfere pe Ermal Krasniqi înaintea lui Dan Șucu și îi pare rău că s-a lăsat influențat de apropiații de la club și a renunțat la aducerea fotbalistului ofensiv din Kosovo.

Conducătorii de la CFR Cluj plâng după Krasniqi. Kosovarul face senzație în tricoul Rapidului, iar Gigi Becali s-a intersat deja de el

Cristi Balaj, președintele de la CFR Cluj, regretă acum că l-a cedat pe Ermal Krasniqi în această iarnă la Rapid, fotbalistul impresionând deja în echipa antrenată de Cristiano Bergodi. Oficialul ardelenilor susține că Gigi Becali l-a dorit și el pe jucătorul ofensiv kosovar, numai că s-a lăsat influențat de oamenii din club și a renunțat la transfer.

„După ce a ajuns Krasniqi la Rapid și după ce a văzut ce bine joacă, Gigi Becali mi-a zis de el, în acea discuție de 38 de minute pe care am avut-o. Ar fi vrut să-l ia, Gigi Becali a fost influențat în a nu-l lua pe Krasniqi. Dacă l-am mai fi ținut, am fi reușit să obținem un preț mai mare în schimbul lui. Dar, având în vedere mai multe aspecte și oferta de la Rapid, am decis să-l cedăm”, a declarat Cristi Balaj la ProSport Live.

Krasniqi a distrus-o pe FCSB, iar Gigi Becali e fiert pe cei care i-au blocat transferul

Ermal Krasniqi a marcat patru goluri și a oferit trei pase de gol în primele opt meciuri jucate la Rapid. Un gol și o pasă de gol au venit chiar în derby-ul cu FCSB, scor 4-0, iar Gigi Becali a luat efectiv foc la finalul umilinței de pe Arena Națională.

„Pe Krasniqi voiam să îl aduc, dar mi-a zis cineva din staff că nu joacă la CFR. Nu mă mai iau după nimeni niciodată. Mi-au zis oamenii că nu joacă la CFR. «Unde să îl băgăm, în locul lui Coman?». Gata, nu mă mai iau după staff. Krasniqi e cel mai bun de la ei”, a tunat Gigi Becali, după Rapid – FCSB 4-0.

Meme Stoica nu se simte cu „musca pe caciulă” și spune că acuzele lui Gigi Becali nu-l vizează pe el, ci pe cineva din staff-ul echipei.

„Nu, nu e vorba despre mine. N-am avut nicio discuţie cu Gigi să spună că vrea să-l ia pe Krasniqi, ştiu că Gigi îl plăcea, dar n-am avut discuţie la modul să vină. I-am spus că l-am văzut în partea stângă, nu mă gândeam că joacă în dreapta, că nu l-am văzut jucând acolo. CFR, în noul sistem, atacanţii laterali la CFR sunt Otele şi Deac”, a declarat Mihai Stoica, la Orange Sport.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]