VIDEO | Monologul impresionant al unui fan al Stelei. Toată echipa roş-abastră a amuţit, Marius Lăcătuş a ascultat şi el: "Asta să vă intre în cap, bă! Ce sunteţi voi? Spuneţi!"

2 iun 2019 19772 afişări Fotbal Intern

Steaua a ratat calificarea în Liga 3, după înfrângerea cu Carmen, scor 1-0, în cadrul ultimei etape din play-off-ul Ligii a patra. Meciul a fost decis de un autogol marcat în prima repriză. După meci, fanii i-au tras la răspundere pe elevii lui Marius Lăcătuş.

Un fan al Stelei a ţinut un discurs la finalul partidei, în faţa lui Marius Lăcătuş şi a elevilor săi. Toată lumea a tăcut preţ de două minute, cât timp fanul a spus tot ce are pe suflet: ”Eu nu mai pot să mă duc acasă. Simţiţi-vă bine. Mulţumesc mult, băieţi! Faceţi duş! Dar nu sunt nervos, spun adevărul. Tu nu ţi-ai luat niciodată interdicţie, eu mi-am luat interdicţie. Eu m-am dus peste tot, voi nu ştiţi. Eu vin pentru Steaua, nu pentru tine, ca om. M-a învăţat nea Marius să fiu învingător, pentru ce făcea el, pentru emblema pe care o poartă.

Nu pentru tine, pentru x, pentru y. Noi am venit pentru Steaua, pentru că tu, mâine, te duci la ăia! Cum s-a dus jegosul ăla de Jitaru. Cum s-a dus ăla, aşa faceţi voi. Nu o să fiţi ca noi. Pot să-mi schimb iubită, mamă, tată... dar ce simt eu, ce am pe spate tatuat nu o să schimb niciodată. Asta să vă intre în cap, bă! Ce sunteţi voi? Spuneţi! Eu pot să spun. Iubesc echipa mea, jucăm şi anul viitor la Liga a 4-a. Vă duceţi acum în vestiar şi vă gândiţi ce faceţi de mâine. Atât, vă mulţumesc foarte mult”, a spus fanul.

Steaua s-a impus cu 5-1 în faţa lui Dinamo în play-off, iar în al doilea meci au câştigat cu Progresul 2005 Bucureşti, scor 2-0, cu două goluri marcate pe finalul partidei. Carmen Bucureşti nu a pierdut niciun meci în 2019.