Popescu se apără la Barcelona!** „Nu sunt agentul 007!”

Gică Popescu a organizat în această după-amiază o conferință de presă la Barcelona, prin care a ținut să își repare imaginea, șifonată după ce presa din România a speculat pe tema colaborării Baciului cu Securitatea. Presa internațională a abordat subiectul pe larg, dar din cauza faptului că deținea informații puține despre ce a însemnat Securitatea în țara noastră, a denaturat adevărul. "Nu vreau ca oamenii de aici să creadă că am fost spion. Nu vreau ca iubitorii Barcei, care m-au vazut aici, să creadă că am fost colaborator. Cred că cele două ziare (n.r.Adevărul și Gazeta Sporturilor) au greșit. Cred că numai Consilul CNSAS are dreptul de a spune dacă Gică a fost sau nu colaborator. CNSAS a dat un verdict și spune că Gică Popescu nu a fost colaborator. Ziarele internaționale care nu știu ce e Securitatea credeau că sunt ceva de genul agentul 007", a spus fostul fundaș.
Popescu se apără la Barcelona!** "Nu sunt agentul 007!"

Gică Popescu a organizat în această după-amiază o conferință de presă la Barcelona, prin care a ținut să își repare imaginea, șifonată după ce presa din România a speculat pe tema colaborării Baciului cu Securitatea.
Presa internațională a abordat subiectul pe larg, dar din cauza faptului că deținea informații puține despre ce a însemnat Securitatea în țara noastră, a denaturat adevărul.

"Nu vreau ca oamenii de aici să creadă că am fost spion. Nu vreau ca iubitorii Barcei, care m-au vazut aici, să creadă că am fost colaborator. Cred că cele două ziare (n.r.Adevărul și Gazeta Sporturilor) au greșit. Cred că numai Consilul CNSAS are dreptul de a spune dacă Gică a fost sau nu colaborator. CNSAS a dat un verdict și spune că Gică Popescu nu a fost colaborator. Ziarele internaționale care nu știu ce e Securitatea credeau că sunt ceva de genul agentul 007", a spus fostul fundaș.

Baciul a încheiat prin a-și exprima atașamentul față de Barcelona, club al cărui căpitan a fost. Fostul mare internațional nu dorește ca suporterii sau foștii coechipieri să aibă o impresie greșită despre trecutul său: "Faptul că faptul că am fost căpitanul Barcei e o mândrie, atât pentru mine cât și pentru români. Barca, în momentul de față, este unul dintre cluburile cele mai iubite de români"

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]