EXCLUSIV | "Răzvan la Middlesbrough?". Răspunsul oferit de Petre Marin

12 sep 2018 7595 afişări Comentează şi tu Special

Prezent în emisiunea ProSport LIVE, Petre Marin, fostul fundaş al FCSB-ului a dezvăluit ce ar spune dacă fiul său, Răzvan Marin (22 de ani) ar primi o ofertă de la Middlesbrough, echipă ce a eliminat FCSB-ul din semifinalele Cupei UEFA din 2006, după 1-0 în România şi 4-2 în retur.

”E destinul fiecăruia. Eu am marcat primul meu gol în preliminariile Champions League împotriva lui Standard, în acel 2-2 de la Liege, prima oară când o echipă românească s-a calificat în Champions League. Şi acum când ne mai întâlnim şi mai stăm de vorbă nu găsim exact explicaţia (n.r. - pentru meciul cu Middlesbrough), este un mister, aşa a vrut Cel de sus”, a spus Petre Marin la ProSport LIVE.

În cariera sa, Petre Marin a evoluat pentru Sportul Studenţesc, FC Naţional, Rapid Bucureşti, FCSB, Unirea Urziceni şi Concordia Chiajna. Un titlu de campion a cucerit fostul fundaş cu roş-albaştri, cel din 2006.

Actualul antrenor al FCSB-ului, Nicolae Dică, aducea victoria pentru echipa sa în meciul tur cu Middlesbrough, cu golul marcat în minutul 29. Fostul decar a marcat şi în retur, în minutul 15, iar Dorin Goian a mărit avantajul oaspeţilor în minutul 23, dar Macarone cu o dublă în minutele 33 şi 89, respectiv Viduka şi Riggot o trimiteau gruparea britanică în finala cu Sevilla, terminată cu scorul de 4-0 pentru spanioli.