Acasa » Sport Life » Special » Bute, alături de Hagi la a 50-a aniversare: „Momentele de la Cupa Mondială din 1994 au contribuit decisiv în a avea o carieră în sport”

Bute, alături de Hagi la a 50-a aniversare: „Momentele de la Cupa Mondială din 1994 au contribuit decisiv în a avea o carieră în sport”

Pugilistul Lucian Bute, fost campion mondial la supermijlocie în versiunea IBF, a notat, miercuri, pe contul său de Facebook, cu ocazia zilei de naștere a fostului internațional Gheorghe Hagi, că datorită evoluțiilor de la Cupa Mondială din 1994 a decis să aibă o carieră sportivă.
Bute, alături de Hagi la a 50-a aniversare: "Momentele de la Cupa Mondială din 1994 au contribuit decisiv în a avea o carieră în sport"

Pugilistul Lucian Bute, fost campion mondial la supermijlocie în versiunea IBF, a notat, miercuri, pe contul său de Facebook, cu ocazia zilei de naștere a fostului internațional Gheorghe Hagi, că datorită evoluțiilor de la Cupa Mondială din 1994 a decis să aibă o carieră sportivă.

La Mulți Ani Regelui Sportului în ‪#‎România‬! Gheorghe Hagi. Îmi amintesc cu mari emoții anul 1994 cand ieșeam în stradă alături de milioane de alți români și mă bucuram la maxim de rezultatele echipei naționale conduse de unicul ‪#‎Hagi‬! Acele momente au contribuit decisiv la decizia mea de a urma o carieră în sport„, a scris Bute pe contul său de Facebook.

De asemenea Bute a postat și două fotografii, una în care apare numărul 50, reprezentând anii lui Hagi, însoțit de o imagine de la Cupa Mondială din 1994, și încă una în care apar cinci tricouri cu numărul fostului internațional român și cu numărul 10 din perioada în care evolua la Galatasaray Istanbul și echipa națională.

Fostul căpitan și selecționer al echipei naționale a României, Gheorghe Hagi, considerat „Regele” fotbalului românesc, născut la 5 februarie 1965, la Săcele, împlinește, joi, 50 de ani.

Gheorghe Hagi sărbătorește împlinirea vârstei de 50 de ani în Turcia, el aflându-se în această perioadă în Antalya într-un stagiu de pregătire cu FC Viitorul.

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Aici trăiesc BOGAȚII! Care este orașul spaniol care a întrecut Londra și Paris pe piața imobiliară de lux
Mediafax
Alexandru Nițu a fost dat dispărut pe 28 iunie 2026. IREAL unde a fost găsit după două săptămâni
Cancan.ro
Greșeala cumplită din 1941, repetată de Armata Română? Un general NATO acuză: „La parade dă bine, pe front ar fi dezastru”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Secretul longevității lui Lionel Messi. La ce a renunțat complet legenda Argentinei să joace la cel mai înalt nivel și la 38 de ani
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Am 71 de ani și sunt căsătorit cu o femeie de 30!
Râzi cu lacrimi
Manualele de biologie s-au înșelat: Oamenii de știință au descoperit cum crește, de fapt, părul uman
Descopera.ro
'Profetul Apocalipsei' anunță o mare catastrofă în august 2026, după ce a prezis războiul din Iran și pandemia Covid-19,
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
World of Tanks își unește forțele cu universul Far Cry
Go4Games
Japonezii lansează „transportul public” spre Lună. Primul „autobuz” selenar va decola în mai puțin de 4 ani
Promotor.ro