Acasa » Sport Life » Simona Halep și-a văzut visul îndeplinit! După ce a solicitat autorităților actele necesare pentru renovarea unui apartament de lux din zona Floreasca, românca a publicat o imagine grăitoare. FOTO

Simona Halep și-a văzut visul îndeplinit! După ce a solicitat autorităților actele necesare pentru renovarea unui apartament de lux din zona Floreasca, românca a publicat o imagine grăitoare. FOTO

Alexandru Tăcină
Simona Halep și-a văzut visul îndeplinit! După ce a solicitat autorităților actele necesare pentru renovarea unui apartament de lux din zona Floreasca, românca a publicat o imagine grăitoare. FOTO

Simona Halep (34 de ani) a publicat pe rețelele de socializare o imagine rară dintr-unul dintre apartamentele sale luxoase, situat în zona Floreasca din Capitală.

Simona Halep și-a achiziționat în ultimii ani mai multe proprietăți în București, dar și în apropierea Capitalei, iar fosta sportivă a terminat de renovat unul dintre apartamente.

„Simo”, cea care s-a retras din tenis în luna februarie, și-a amenajat deja locuința pentru sărbătorile de iarnă, împărtășind momentul cu urmăritorii de pe rețelele de socializare.

Simona Halep, imagine în premieră din apartamentul din zona Floreasca unde își va petrece sărbătorile

Simona Halep va petrece sărbătorile de iarnă într-unul dintre apartamentele sale, cu vedere la Lacul Floreasca din București. Românca a publicat o imagine în premieră, din interiorul locuinței, etichetând și complexul de apartamente super-premium One Rahmaninov.

Conform site-ului oficial, One Rahmaninov este „singurul complex rezidențial din țară cu un hol de 600 de metri pătrați și 6 metri înălțime”. De asemenea, „este una dintre cele mai exclusiviste dezvoltări rezidențiale de pe piața imobiliară din București”.

Simona Halep a plătit peste 2 milioane de euro pe două apartamente de lux situate la etajul 5 al complexului One Rahmaninov. Fosta campioană a solicitat imediat autorităților locale actele necesare amenajării interioare a celor două locuințe, conform Profit.ro, iar acum și-a dus planul la bun sfârșit.

Simona Halep și-a achiziționat recent și o vilă la 37 km nord de București 

Interesant este că Simona Halep nu își va petrece sărbătorile în vila de lux pentru care a plătit recent 600.000 de euro, ci a ales să își împodobească bradul în apartamentul din zona Floreasca.

Vila Simonei are o suprafață construită de 255,4 metri pătrați, iar conform informațiilor publicate pe site-ul complexului „National Golf & Country Club”, aceasta are un preț de 560.000 de euro, la care se adaugă TVA.

Simona Halep și-a achiziționat casa aflată la 37 de kilometri nord de București pentru a-și hrăni noua pasiune, vila fiind dotată cu un teren de golf și având trei dormitoare și două băi.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Aici trăiesc BOGAȚII! Care este orașul spaniol care a întrecut Londra și Paris pe piața imobiliară de lux
Mediafax
'Profetul Apocalipsei' anunță o mare catastrofă în august 2026, după ce a prezis războiul din Iran și pandemia Covid-19,
Cancan.ro
Cireșele se strică în pomi. Pomicultorii, disperați, se gândesc să renunțe la livezi: „Vindem sub costul de producție”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Secretul longevității lui Lionel Messi. La ce a renunțat complet legenda Argentinei să joace la cel mai înalt nivel și la 38 de ani
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Am 71 de ani și sunt căsătorit cu o femeie de 30!
Râzi cu lacrimi
Manualele de biologie s-au înșelat: Oamenii de știință au descoperit cum crește, de fapt, părul uman
Descopera.ro
O fostă campioană și-a ținut iubitul, avocat celebru, ostatic într-un apartament din București. Trupele speciale au intervenit prin balcon să-l salveze
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
World of Tanks își unește forțele cu universul Far Cry
Go4Games
Dacia DUSTER de Japonia, produsă în INDIA: Cu ce dotări vine Nissan Tekton?
Promotor.ro