Acasa » Sport Life » Miliardarul Ion Țiriac a primit vestea care face mai mult decât toți banii! Anunțul nepotului său cel mare: „În sfârșit, am reușit!”

Miliardarul Ion Țiriac a primit vestea care face mai mult decât toți banii! Anunțul nepotului său cel mare: „În sfârșit, am reușit!”

Miliardarul Ion Țiriac a primit vestea care face mai mult decât toți banii! Anunțul nepotului său cel mare: „În sfârșit, am reușit!”
Ion Țiriac este în continuare pasionat de tenis, la 86 de ani. Sursa foto: Mediafax Foto.

Ion Țiriac (86 de ani) are un motiv important de bucurie, reușita nepotului său cel mare fiind neprețuită! Alexandru Țiriac (17 ani), fiul lui Ion Țiriac Jr. (49 de ani), a fost admis la o universitate de top din Abu Dhabi (Emiratele Arabe Unite).

Magnatul român Ion Țiriac are doi nepoți de care este tare mândru, Alexandru şi Nicholas Noah, care locuiesc împreună cu mama lor, Ileana Lazariuc, la Dubai.

Alexandru s-a lăudat vineri cu o relizare care îl va face împlinit și pe bunicul său: tânărul a intrat la universitatea New York University, din Abu Dhabi.

Nepotul cel mare al lui Ion Țiriac a fost admis la Universitatea din Abu Dhabi 

La scurt timp după ce Alexandru Țiriac a anunțat că a fost admis la universitatea privată, Ion Țiriac Jr., a repostat fotografia și l-a numit „Bărbat mare” pe fiul său.

De partea cealaltă, tânărul i-a mulțumit tatălui său pentru susținere: „În sfârşit am reuşit! Un mare mulţumesc lui Alexandru Ion Ţiriac pentru că întotdeauna m-a sprijinit”, a spus Alexandru Ţiriac.

După ce a fost admis la Universitatea New York din Abu Dhabi, nepotul lui Ion Țiriac va achita o taxă minimă de 65.000 de euro pe an, conform as.ro. Universitatea oferă „o educaţie de standarde înalte studenţilor admişi din peste 120 de ţări”.

Ion Țiriac, impresionat de nepotul său: „Are 48 la picior”

Recent, Ion Țiriac, foste tenismen și manager al unor campioni ai sportului alb precum Boris Becker sau Guillermo Vilas, a vorbit cu entuziasm despre nepotul său, Alexandru:

„Trebuie să mă duc la un birou, dar în România se află foarte rar biroul. Mi s-a simplificat viaţa în România, am grijă de fundaţie doar, restul business-ului e la Ion Ion.

Îşi face treaba de la A la Z, îşi creşete copiii. Nepoţii mei sunt în regulă, Alexandru are 16 ani, 48 la picior, mai mult de atât nu putea să poarte”, a afirmat Ion Ţiriac, conform gsp.ro