VIDEO | Steaua - CS FC Dinamo 3-0! Elevii lui Lăcătuş rămân la şase puncte distanţă de Carmen. | CLASAMENTUL

6 apr 2019 4259 afişări Fotbal Intern
VIDEO | Steaua - CS FC Dinamo 3-0! Elevii lui Lăcătuş rămân la şase puncte distanţă de Carmen. | CLASAMENTUL 2 imagini http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7906/18037477/1/56593674-348056805815259-7177910389168930816-n.png

CSA Steaua - CS FC Dinamo 3-0

CSA Steaua: Iancu - Iordache, Niţu, Stoica, Caetano - Dimitrie, Râsdan, Gheorghiţă, Predescu - Medeiros, Robu
CS FC Dinamo: Vladimir - Anghel, Vl. Andrei, Dumitru, Stanca - Zaharia, Ivan, Ioniţă, G. Gheorghe - Stan, Dinu

Minutul 90+3: Final de meci în Ghencea! Steaua se impune în Ghencea şi rămâne la şase puncte distanţă de ocupanta locului doi, Carmen.

• 1. CSA Steaua 61p
  • 2. AS Carmen 55p
  • 3. CS FC Dinamo 51p
  • 4. Progresul 2005 48p

Minutul 71: GOOOOL CSA Steaua! Medeiros înscrie după o acţiune personală a lui Ghiţă şi duce scorul la 3-0.

Minutul 47: GOOOOL CSA Steaua! Robu înscrie cu un şut puternic din interiorul careului. Echipa lui Lăcătuş se desprinde. După ce a punctat, Robu s-a dus să celebreze în faţa băncii tehnice.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 35: GOOOOOL CSA Steaua! Elevii lui Lăcătuş deschid scorul după o deviere nefericită a unui fundaş dinamovist.

Minutul 6: Răsdan putea deschide scorul din penalty, dar Vladimir a ghicit colţul şi a respins mingea expediată de jucătorul stelist.

Minutul 1: Fluier de start!

Echipa antrenată de Marius Lăcătuş în liga a patra are o misiune dificilă înainte de finalul sezonului regular, pe teren propriu, împotriva celor de la CS FC Dinamo, una dintre puţinele echipe care au reuşit să-i încurce pe stelişti în acest sezon. În turul din ”Ştefan cel Mare”, cele două echipe au remizat, scor 1-1. În cazul unui succes, cei de la Dinamo s-ar putea apropia la patru puncte de rivala din Ghencea. AS CS Carmen Bucureşti este pe locul doi şi îi ”suflă în ceafă” echipei lui Lăcătuş.