VIDEO | Imagini superbe din Berceni! Bucurie la comun pentru fotbaliştii şi suporterii Stelei după ultima victorie din campionat

17 mar 2019 5581 afişări Fotbal Intern

Steaua Bucureşti rămâne lider în Liga 4 Bucureşti şi după etapa a 18-a. Echipa pregătită de Marius Lăcătuş a învins, sâmbătă, cu 2-0 pe ACS Bucharest United şi are două puncte avans faţă de CS Dinamo şi patru puncte în faţa celor de la AS Carmen Bucureşti, principalele contracandidate la promovare. În deplasarea de pe stadionul IMGB, din cartierul Berceni, Steaua a fost însoţită de circa 500 de suporteri.

Fanii roş-albaştrilor au animat atmosfera şi, la finalul partidei, au chemat jucătorii lui Lăcătuş pentru ceea ce a devenit deja un ritual. Fanii rămaşi pe stadion după terminarea partidei au cântat şi au scandat împreună cu jucătorii Stelei timp de câteva minute.

Pe teren, lucrurile nu au fost la îndemâna roş-albaştrilor decât o repriză. După un început în forţă, perioadă în care portarul gazdelor a respins mai multe şuturi periculoase, Robu a reuşit să deschidă scorul în minutul 38. Florin Răsdan a majorat avantajul în minutul 42, însă în repriza a doua Bucharest United a devenit tot mai periculoasă. Gazdele s-au apropiat în repetate rânduri de poarta lui Horia Iancu, au lovit şi bara la una dintre şansele avute, însă nu au putut marca pentru a relansa partida.

Tot în etapa a 18-a, rivalele Stelei la promovarea au câştigat meciurile. CS Dinamo a trecut cu 3-2 în deplasarea de la AFC Asalt, iar Carmen Bucureşti a învins cu 9-2 pe ACS Unirea Politehnica.