Universitatea Craiova cere ca DSP să ia măsuri împotriva FCSB-ului. „Este pasibilă de o plângere penală!”

Universitatea Craiova cere ca DSP să ia măsuri împotriva FCSB-ului. „Este pasibilă de o plângere penală!”
Dennis Man nu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre FCSB si UTA Arad, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Arena Nationala din Bucuresti, sambata 5 decembrie 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Marcel Popescu, managerul general al Universității Craiova, cere ca DSP să ia măsuri împotriva FCSB-ului la revenirea echipei în România.

FCSB a ales să efectueze stagiul de pregătire din această iarnă în Antalya, Turcia, așa cum ProSport a anunțat în exclusivitate, iar Universitatea Craiova cere ca DSP să ia măsuri împotriva grupării roș-albastre la revenirea în România.

Turcia se află pe lista galbenă a autorităților, iar Marcel Popescu cere ca legile să fie respectate de toată lumea, deși susține că nu și-ar dori ca FCSB să intre în carantină. Mai mult, managerul general al oltenilor crede că echipa roș-albastră este pasibilă de o plangere penală.

Universitatea Craiova cere ca DSP să ia măsuri împotriva FCSB-ului

„Nu avem calitate oficială să le cerem să intre în carantină. Problema este foarte simplă. În fotbal sunt regulamente, dar toate cad în fața legilor organice. Acum nu e vorba de regulament, pentru că dacă era vorba de regulament, iar juca Vlad o semifinală cu două cartonașe galbene. 

Aici e vorba despre legile organice, care au mici excepții, dar sunt sigur că își vor face treaba. Sunt convins că FCSB se află în dificultate. Nicio altă echipă din România nu a plecat în cantonament în Antalya. Noi am întrebat la DSP: ‘Ce s-ar întâmpla dacă am vreă sa ne ducem în cantonament în Turcia’. Ne-au spus că intrăm în carantină la întoarcere. 

Nu e vorba de FCSB aici, e vorba de o speță în care un club s-a dus într-o țară din zona galbenă. Se supune regulilor DSP sau nu? Discutând cu persoane autorizate de la DSP Craiova, mi s-a spus că nu poate fi eludată legea. Dacă o persoană nu se încadrează într-o excepție, este pasibilă de o plângere penală în urma unei sesizări din oficiu. Nu-mi doresc să meargă în carantină, dar vreau ca legile să fie respectate„, a declarat Marcel Popescu la emisiunea „Ora Exactă în Sport” de la Pro X.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Galatasary îi spune „adio” lui Mauro Icardi: „O astfel de iubire este de neuitat”
Mediafax
Scandal de zeci de mii de euro între o influenceriță și furnizorii ei de chinezării. Afacerea care trebuia să-i aducă profit s-a transformat într-un coșmar!
Cancan.ro
„Au vopsit locul peste noapte”. Pățania unui șofer care a parcat legal într-o destinație populară de vacanță, dar a fost amendat
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cauza reală a morții lui Gabi Mureșan! Au venit rezultatele autopsiei. Fostul fotbalist a decedat din cauza ASTA
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă își duce BMW-ul în service: - Face un zgomot ciudat!
Râzi cu lacrimi
Ceva uimitor se întâmplă în corp atunci când bei cafea regulat
Descopera.ro
Pensia poate crește cu peste 800 de lei pe lună. Condiția pe care trebuie să o îndeplinești
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Experții avertizează: GTA VI poate daună vieții de cuplu
Go4Games
Noua Dacia Spring, surprinsă în teste în România. Primele imagini cu viitorul model electric de 18.000 de euro
Promotor.ro