Un jucător de la Dinamo, victima gazonului de pe Arena Națională: „Are ruptură”

Dan Nistor, căpitanul lui Dinamo, a declarat la finalul meciului cu FC Botoșani, de sâmbătă seară, scor 1-1, că Daniel Popa a suferit o ruptură din cauza stării gazonului de pe Arena Națională.

Nistor a numit gazonul de pe Arena Națională „penibil”, considerându-l vinovat pentru accidentarea suferită de colegul din ofensiva lui Dinamo.

„Gazonul este penibil, stadionul este extraordinar. Popa a făcut ruptură. Păcat de acest stadion, e păcat să joci pe un asemenea gazon. Dacă aveam 6.000-7.000 de suporteri, aș prefera să jucăm pe Ștefan cel Mare, pentru că e un gazon extraordinar acolo”, a declarat Dan Nistor, sâmbătă, după meciul cu FC Botoșani, la DigiSport.

Daniel Popa a fost introdus în teren în minutul 74 al confruntării de pe Arena Națională, însă a cerut să fie înlocuit un sfert de oră mai târziu.

Noul gazon de pe Arena Națională a fost montat după concertele susținute de Ed Sheeran și trupa Metallica, fiind inaugurat la meciul România-Spania, din preliminariile EURO 2020, partidă care s-a disputat pe 5 septembrie și s-a încheiat cu victoria ibericilor, scor 2-1.

Publicat: 15 09. 2019, 08:52
Actualizat: 15 09. 2019, 08:53