Meme Stoica a anunțat unde vor ajunge cele cinci transferuri de titlu anunțate de Gigi Becali în această iarnă.
Președintele Consiliului de Administrație de la FCSB dezvăluie că echipa va merge în cantonament tot în Antalya, în același stabiliment în care s-a cazat în ultimii ani, deoarece „condițiile sunt prea bune”.
Mihai Stoica a anunțat numele locației unde vor ajunge cele cinci transferuri de titlu anunțate de Gigi Becali pentru pauza de iarnă.
Președintele C.A. de la FCSB susține că lotul pregătit de Elias Charalambous va merge în cantonament tot în Turcia, mai precis în Antalya, în același stabiliment, Gloria Sports Arena, în care s-a cazat în ultimii ani, și asta deoarece condițiile sunt excelente.
„Pe 4 (n.r. ianuarie 2026) plecăm în cantonament în Turcia, la Gloria Sports Arena, stabiliment aflat în Antalya. Este un loc pe care l-am ales de câțiva ani, pentru că sunt condiții prea bune”, a spus MM Stoica, la Fanatik.
/https%3A%2F%2Fwww.prosport.ro%2F%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F11%2FGigi-Becali-i-a-zis-clar-lui-Mihai-Stoica.-%E2%80%9EVreau-sa-jucam-cu-Olaru-si-Cisotti-Modric-si-Kroos.-Ce-i-a-raspuns-managerul-FCSB-1400x875.jpg)
Foto: Sport Pictures
MM Stoica știe câți fotbaliști vor fi transferați la FCSB în următoarea perioadă de mercato. În ciuda faptului că el își dorește trei jucători noi în această iarnă, mai precis un fundaș central, un stânga, și un mijlocaș, Gigi Becali vrea mai mulți fotbaliști, cu care să se bată din nou la titlu în acest sezon.
Numai că, spre deosebire de anii trecuți, țintele sunt de un nivel mai coborât, în condițiile în care pretențiile salariale au crescut foarte mult în ziua de azi.
„Gigi vrea cinci jucători, eu, trei. Îmi doresc un fundaș central, un mijlocaș și un fundaș stânga. Depinde acum și de ce reușim. Suntem deja în discuții, am făcut și oferte.
Doar că ne-am orientat la jucători de un anumit nivel și pretențiile salariale sunt foarte mari. Așa că mai trebuie să coborâm o treaptă”, a mai spus Meme Stoica pentru sursa menționată mai sus.
„Eu am spus doi fundași centrali, doi mijlocași, fundaș stânga, poate și atacant, nu știu. Vreau să iau 5-6 fotbaliști pentru că vreau ca să știe că se poate sta și în tribună, că nu există loc pe bancă. Ca să se învețe minte. Da, am zis că portughezii sunt fotbaliști talentați, au în ADN-ul lor tehnica asta de fotbalist. Au ceva special, așa e, da”, a spus Gigi Becali pentru sursa de mai sus.