Acasa » Fotbal Intern » Superliga » Raul Rusescu, mesaj fără echivoc pentru fosta sa echipă, FCSB, după startul slab de campionat: „Au reușit, iar eu asta cred!”

Raul Rusescu, mesaj fără echivoc pentru fosta sa echipă, FCSB, după startul slab de campionat: „Au reușit, iar eu asta cred!”

Christian Luță
Raul Rusescu, mesaj fără echivoc pentru fosta sa echipă, FCSB, după startul slab de campionat: „Au reușit, iar eu asta cred!”
Raul Rusescu se bucura dupa golul marcat

Raul Rusescu a transmis un mesaj fără echivoc pentru fosta sa echipă, FCSB, după startul slab de campionat al roș-albaștrilor.

Atacantul a evoluat astăzi în partida dintre Concordia Chiajna, noua sa echipă, și Universitatea Cluj, din Cupa României, pierdut de ilfoveni cu 0-2, iar la finalul jocului a discutat despre situația vicecampioanei României.

Rusescu are încredere că FCSB își va reveni și va reuși să concureze în mod serios pentru câștigarea titlului de campioană, cu toate că în acest moment ocupă locul al 14-lea în ierarhia Superligii.

Raul Rusescu, mesaj fără echivoc pentru fosta sa echipă, FCSB, după startul slab de campionat: „Au reușit, iar eu asta cred!”

„Au început slăbuț campioantul, probabil că obiectivul principal a fost Conference League, au reușit și cred că-și vor reveni. (n.r. – întrebat despre șansele la titlu ale FCSB-ului). Da! Mai pot spera la titlul”, a spus Rusescu.

Fostul internațional a vorbit și despre situația actuală a echipei naționale a României, care tocmai ce a retrogradat în Divizia C a Ligii Națiunilor.

”Nu cred că nivelul este relevant. Suntem într-un fotbal din care reușim din ce în ce mai puțin să scoatem capul în Europa. Asta este realitatea, dar avem un viitor frumos. Trebuie să muncim mai mult.

Astea au fost rezultatele, nu am reușit să învingem echipe considerate egale nouă, am retrogradat. Trebuie să o luăm de la capăt”, a mai spus atacantul.

Rusescu a semnat în această vară cu Concordia Chiajna, după o scurtă experiență în eșaloanele inferioare din Italia, la Lamezia Terme. 6 meciuri și 1 gol a adunat atacantul în tricoul ilfovenilor în această stagiune, în toate competițiile.

  • 100.000 de euro este cota de piață a lui Raul Rusescu, conform Transfermarkt.com

  • 212 meciuri a bifat fotbalistul la nivelul Superligii, în care a punctat de 64 de ori și a oferit 25 de pase decisive

  • 9 selecții și 1 gol a strâns în tricoul primei reprezentative a României

Parteneri
Hagi, înainte de meciul cu Țara Galilor: Echipă foarte agresivă
Mediafax
S-a aflat adevărul despre drona care a explodat în urmă cu doar câteva minute la Constanța! Ce au găsit autoritățile române atașat de ea
Cancan.ro
Bruiaj GPS masiv înregistrat în zona portului Constanța în ultimele 24 de ore. Litoralul românesc, printre cele mai afectate din Europa
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Operația estetică pe care Gina Pistol și-a făcut-o după ce a devenit mamă. Apariție sexy și senzuală! Ultima transformare prin care a trecut
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă supărat: – Bubulino, am aflat că ai amant!
Râzi cu lacrimi
Un studiu arată ce se întâmplă în creier în timpul unui concert live
Descopera.ro
Milionarul și-a recuperat cu executorul judecătoresc Rollsul și acaretele de la fosta! Despărțire-ȘOC în showbiz
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Cum puteți juca turneul final al Campionatului Mondial de fotbal în EA SPORTS FC 26. România nu lipsește
Go4Games
Ce mai uită lumea în taxi-uri? De la jucării, la bile de bowling
Promotor.ro