Acasa » Fotbal Intern » Superliga » Nu a mai rezistat umilinței. Milionarul de la Dinamo, omul fără de care nu se ia vreo decizie, a plecat de la stadion cu 10 minute înainte de finalul meciului cu FCSB. EXCLUSIV

Nu a mai rezistat umilinței. Milionarul de la Dinamo, omul fără de care nu se ia vreo decizie, a plecat de la stadion cu 10 minute înainte de finalul meciului cu FCSB. EXCLUSIV

Catalin Muresanu
Nu a mai rezistat umilinței. Milionarul de la Dinamo, omul fără de care nu se ia vreo decizie, a plecat de la stadion cu 10 minute înainte de finalul meciului cu FCSB. EXCLUSIV

La fel cum s-a întâmplat și în partida din campionat când, după golul lui Musi, unii dintre fanii gazdelor au părăsit stadionul și umilința din cupă i-a determinat pe suporterii gazdă să plece mai repede spre case.

Aceeași atitudine a avut-o și omul cu ultima decizie de la Dinamo, Aurel Arion, milionarul de la Renovatio, cel care nu a mai rezistat și a ieșit din arenă în minutul 82, imediat după golul 3 al celor de la FCSB.

Milionarul de la Dinamo nu a mai rezistat. A plecat de la stadion cu 10 minute înainte de ultimul fluier

Dinamo a pierdut clar, 0-4, derby-ul cu FCSB din Cupa României. „Câinii”, din postura de gazde, au încasat 6 goluri și nu au reușit să marcheze în poarta eternilor rivali după ce, în campionat, în urmă cu doar câteva zile, au fost învinși cu 2-0

Efectul umilinței a fost crunt pentru fanii și conducătorii roș-albilor, astfel că mulți suporteri de-ai echipei cu sediul social în șoseaua Ștefan cel Mare au părăsit tribunele și chiar peluza cu minute bune înainte de ultimul fluier al arbitrului. Prin acest gest, fiesta roș-albaștrilor de la peluza „Basarabia” a fost cu mult mai dulce.

Atitudinea spectatorilor a avut undă și în loja acționarilor dinamoviști, iar cel mai important om din conducerea „câinilor” nu a mai rezistat rafalei campioanei și, la rândul lui, s-a grăbit spre casă înainte de final.

Este vorba de Aurel Arion, milionarul de la Renovatio, cel care, în minutul 82, și-a salutat colegii de lojă și, dezamăgit de desfășurarea ostilităților în derby, a părăsit stadionul.

Arion este unul dintre cei trei grei de la Renovatio, alături de Eduard Ciucu și Costin Stoltz (ambii foto jos), afaceriști nelipsiți din loja și din deciziile luate în cadrul Red&White. Renovatio este parte din Red&White 2022 Management, societate care deține cea mai mare cotă din SC Dinamo 1948 SA, peste 80%.

Costin Stoltz și Eduard Ciucu. Foto Cătălin Mureșanu

Jurnaliștii ProSport l-au surprins de mai multe ori pe Aurel Arion, după meciuri, atunci când, însoțit de colegii săi din Renovatio sau cu Andrei Nicolescu, administratorul special al SC Dinamo, omul de afaceri a mers în vestiar pentru a-i felicita sau încuraja pe jucătorii lui Zeljko Kopic.

Kopic și Nicolescu, statui la tribuna oficială

Suspendat pentru partida cu FCSB, după ce a fost eliminat, meciul trecut, în Superliga, cu Hermannstadt, Zeljko Kopic a urmărit partida de la tribuna oficială. La finalul meciului, croatul a rămas înmărmurit, cu o privire goală spre terenul de joc, alături de el aflându-se Andrei Nicolescu și șeful departamentului de scouting, Costin Mihalescu.

La rândul său, Nicolescu era vizibil afectat. Totuși, oficialul lui Dinamo a găsit resurse pentru a trage concluziile unui nou derby amar pentru roș-albi:

E o înfrângere drastică, dar așa e în sport. E greu, e rușinos, realitatea din teren a arătat o diferență mare. E doar o seară, e un meci foarte prost. Sperăm să nu avem și noi accidentări. E frustrant pentru că pierzi în fața unei rivale și pierzi de maniera aceasta”.

Parteneri
România – Țara Galilor 2 -1 | Adrian Rus și Florinel Coman au marcat pentru tricolori
Mediafax
Ce calități și ce defecte ai, în funcție de ora exactă la care te-ai născut. Expertiza numerologului Mihai Voropchievici
Cancan.ro
Haos în lanțul de comandă. Cine răspunde pentru securitatea Portului Constanța în caz de criză?
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată vila luxoasă în care locuiește Mirela Vaida la Snagov. Casa este amplasată lângă pădure și are piscină în curte! A investit o avere
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă supărat: – Bubulino, am aflat că ai amant!
Râzi cu lacrimi
Misterul dispariției mayașilor! De ce au fost abandonate marile orașe ale civilizației antice?
Descopera.ro
630 lei în plus la pensie pentru acești pensionari din România. Care este singura condiție
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Cum puteți juca turneul final al Campionatului Mondial de fotbal în EA SPORTS FC 26. România nu lipsește
Go4Games
Dacia Solenza II: Un SUV electric urban pentru nostalgici? Ce dotări ar putea avea și cât ar costa în 2026
Promotor.ro