Acasa » Fotbal Intern » Superliga » Mihai Stoica a anunțat când va debuta ultimul transfer de la FCSB: „El decide!”

Mihai Stoica a anunțat când va debuta ultimul transfer de la FCSB: „El decide!”

Mihai Stoica a anunțat când va debuta ultimul transfer de la FCSB: „El decide!”
Foto: Sport Pictures

Mihai Stoica a dezvăluit când își va face debutul Ofri Arad, ultimul transfer efectuat de FCSB în această pauză de iarnă.

Oficialul roș-albaștrilor anunță că, foarte probabil, mijlocașul israelian va debuta în partida cu FC Botoșani, în cazul în care va decide să este pregătit să intre în teren.

Ofri Arad se apropie cu pași repezi de debutul la FCSB: „El decide!”

Mihai Stoica a anunțat momentul când fanii vor putea să-l vadă pentru prima dată la treabă pe Ofri Arad, ultimul transfer oficializat de campioană în această iarnă.

Cel mai probabil, după toate previziunile, înlocuitorul lui Adrian Șut va debuta în partida cu FC Botoșani, de peste două etape, asta în cazul în care acesta se va considera pregătit să poată intra în meciurile oficiale.

„Sunt uşurat că n-am mai pierdut jucători, că Europa ne-a costat anul trecut. Suntem bine din punctul ăsta de vedere şi îi aşteptăm pe Florin Tănase şi Ofri Arad.

Florin Tănase cred că va fi şi duminică, Ofri probabil că va debuta cu Botoşani, probabil, că el decide. Se vede că nu are ritm şi e păcat să fie aruncat în luptă şi să nu fie nici măcar la 80% din potenţial”, a declarat Mihai Stoica, potrivit PrimaSport.

Foto: Profimedia
15.01.2026

Mijlocașul israelian a dezvăluit de ce a ales să semneze cu gruparea roș-albastră

Mijlocașul israelian a venit liber de contract la FCSB după despărțirea de Kairat Almaty, și a mai jucat de la începutul lunii noiembrie 2025.

Ofri Arad a adunat zece selecții la naționala Israelului, de la debutul din una octombrie 2020. Totuși, de un an și jumătate acesta nu a mai fost chemat a prima reprezentativă, însă este convins că să revină odată cu transferul la campioana României. De altfel, acesta ar fi fost principalul motiv pentru care a decis să aleagă FCSB în detrimentul altor oferte din Asia.

„(n.r. dacă a luat în calcul naționala atunci când a ales-o pe FCSB) Cu siguranță da, a fost unul dintre motivele pentru care am ales să mă mut la un club mai mare din Europa și cred că îmi va deschide mai multe opțiuni către echipa națională.

Sper să reușesc în România și să demonstrez că merit să joc meci de meci. Îmi doresc cu adevărat să mă întorc la echipa națională, este ceva ce spun la fiecare ocazie, ar fi visul meu să joc din nou pentru echipa națională a Israelului și sper că se va întâmpla din nou”, a spus Ofri Arad, citat de israelhayom.co.il.