Acasa » Fotbal Intern » Superliga » Meciul Rapid – CFR Cluj l-a solicitat la maxim pe Dan Șucu: „Nu m-am putut uita!”

Meciul Rapid – CFR Cluj l-a solicitat la maxim pe Dan Șucu: „Nu m-am putut uita!”

Meciul Rapid - CFR Cluj l-a solicitat la maxim pe Dan Șucu: „Nu m-am putut uita!”
Meciul Rapid - CFR Cluj l-a solicitat la maxim pe Dan Șucu: „Nu m-am putut uita!”

Meciul Rapid – CFR Cluj, disputat în Giulești în etapa cu numărul 10 din acest sezon de Superliga, l-a solicitat la maxim pe Dan Șucu din punct de vedere emoționat, după cum chiar acționarul majoritar al clubului alb-vișiniu a dezvăluit la finalul partidei.

Meciul Rapid – CFR Cluj l-a solicitat la maxim pe Dan Șucu: „Nu m-am putut uita!”

Proprietarul Mobexpert a recunoscut că nu a avut puterea de a privi momentul penalty-ului executat de Albion Rrahmani în minutul 5. Atacantul kosovar a fost blocat în primă fază de portarul Răzvan Sava, dar a urmărit foarte bine mingea și a reușit să înscrie din a doua încercare.

De asemenea, la finalul jocului, Dan Șucu a fost întrebat și dacă este de părere că evoluțiile foarte bune ale lui Rrahmani vor continua și a oferit un răspuns mai mult decât sugestiv.

„Cel mai frumos meci din sezonul acesta. (n.r. dacă vor continua evoluțiile foarte bune arătate de Albion Rrahmani) Doamne ajută! Nu m-am putut uita la penalty, decât la reluare. Doamne ajută!”, a spus Dan Șucu la finalul meciului Rapid – CFR Cluj 3-1.

Tensiunea pe care a resimțit-o acționarul majoritar de la Rapid în timpul acestei partide a putut fi observată și în partea a doua a primei reprize, atunci când golul de 2-1 marcat de CFR Cluj a fost anulat ulterior la intervenția arbitrilor din camera VAR. 

Cum s-au prezentat cele două echipe la acest meci:

Rapid: H. Moldovan – Braun, Săpunaru, P. Iacob, Borza – Al. Albu, Emmers – Funsho, Al. Ioniță II, Petrila – Rrahmani
Rezerve: Drăghia – Onea, Bădescu, I. Cristea, Pănoiu, Papeau, Cîrjan, Borja Valle, Al. Stan
Antrenor: Cristiano Bergodi

CFR Cluj: Sava – Mogoș, Ajeti, Kresic, Camora – Cvek, Tachtsidis, C. Deac – Bîrligea, Juricic, Avounou
Rezerve: Hindrich – Morgan, M. Ilie, R. Filip, Fica, L. Mihai, Krasniqi, Otele, Jefte
Antrenor: Andrea Mandorlini

Stadion: Superbet Arena Giulești
Arbitru: Adrian Cojocaru, A1: Ciprian Danșa, A2: Adrian Popescu
Arbitru VAR: Radu Petrescu, A. VAR: Vasile Marinescu

Sursă foto: captură Digi Sport

Parteneri
Țara care îți dă banii înapoi dacă stai în ambuteiaj. Regula intră în vigoare de azi
Mediafax
Vladimir Putin, mesaj pentru România după ce Nicușor Dan a confirmat că drona de la Galați este rusească. Ce ne cere Kremlinul
Cancan.ro
„Voia să divorțeze încă din primele zile”. Fosta soție a lui Putin, mărturii tulburătoare despre anii petrecuți alături de liderul rus
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Andreea Bănică, imagini interzise pentru cardiaci! A pozat într-un costum transparent și a lăsat aproape tot la vedere
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
4 bancuri cu Meșterul Manole. – Ana e fată bună. O să fac casă cu ea!
Râzi cu lacrimi
Falsul secolului: Povestea Omului din Piltdown, „veriga lipsă” care a păcălit lumea științifică
Descopera.ro
Câte mii de euro a primit eliminatul Gigi Burger, de la Antena 1, pentru cele 11 săptămâni la Survivor 2026
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Oficial: Data de lansare pentru GTA VI rămâne neschimbată
Go4Games
Accesorii auto ieftine în magazinele Action din România: ce merită cumpărat
Promotor.ro