„L-au văzut atunci, când a comis-o una după alta”. Două echipe au venit la București pentru vedeta FCSB

Florentin Dincă
„L-au văzut atunci, când a comis-o una după alta”. Două echipe au venit la București pentru vedeta FCSB
Foto: Mediafax Foto

Florin Prunea dezvăluie că două echipe, printre care una din italia, au venit să-l monitorizeze atent pe Ștefan Târnovanu, portarul campioanei FCSB.

Numai că, scouterii veniți la București au plecat dezamăgiți total după ce goalkeeper-ul roș-albaștrilor” a gafat grav la două partide consecutive de pe teren propriu, cu Farul Constanța și cu Shkendija.

Adio transfer pentru Ștefan Târnovanu. „L-au văzut atunci, când a comis-o una după alta”.

Florin Prunea are informații din surse sigure, care l-au și contactat personal, că două formații de peste hotare, printre care una din Italia, au venit să-l urmărească pe viu pe Ștefan Târnovanu, portarul campioanei FCSB.

Numai că, scouterii veniți în Capitală au plecat foarte dezamăgiți după ce goalkeeper-ul lui Elias Charlambous a gafat inexplicabil la două partide consecutive de pe teren propriu, cu Farul Constanța în Superligă, scor 1-2, și cu Shkendija, în turul 2 preliminar al UEFA Champions League, scor 1-2.

Mai mult decât atât, potrivit portarului Generației de Aur, unul dintre scouteri s-a săturat imediat de ce a văzut și a plecat de la unul dintre meciuri încă din minutul 35.

Nu are cum să ţină de preţ, că au venit ăştia şi l-au văzut la două meciuri când a comis-o. Eu ştiu, că m-au sunat şi pe mine. Două echipe. L-au văzut atunci, când a comis-o una după alta (n.r. cu Farul şi Shkendija).

O echipă din Italia. Au plecat în minutul 35. Ai cuvântul meu de onoare! Pentru el au venit punctual. Au plecat. Şi la echipa naţională au venit şi l-au văzut la un meci”, a declarat Florin Prunea, confrom iamsport.

Vrea să plece cât mai repede de la FCSB

Ajuns la 25 de ani, Ştefan Târnovanu a evoluat de-a lungul carierei sale la Politehnica Iaşi, Ştiinţa Miroslava şi Sportul Snagov, înainte să semneze cu FCSB, în 2020.

La gruparea campioană, portarul a stâns peste 180 de meciuri și a bifat trei selecţii la echipa naţională a României.

În primăvară, Ştefan Târnovanu a vorbit despre un viitor transfer și a confirmat că vrea să plece la o echipă de peste hotare.

Nu știu, nu pot să spun nimic. Habar nu am. Dacă îmi doresc să plec, cu siguranță. Toată lumea vrea să facă pasul mai sus. O spun sincer, așa e. Până nu va fi ceva oficial nu pot să spun absolut nimic”, a declarat portarul de la FCSB.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]