Acasa » Fotbal Intern » Superliga » Iuliu Mureșan a dat cărțile pe față privind problemele cu licențierea de la CFR Cluj: „Dacă aveam banii într-un cont, plăteam tot”

DECLARAȚII Iuliu Mureșan a dat cărțile pe față privind problemele cu licențierea de la CFR Cluj: „Dacă aveam banii într-un cont, plăteam tot”

Cristian Hitruc
Iuliu Mureșan a dat cărțile pe față privind problemele cu licențierea de la CFR Cluj: „Dacă aveam banii într-un cont, plăteam tot”
Sursa: MediaFax Foto

Iuliu Mureșan a dat cărțile pe față privind problemele cu licențierea de la CFR Cluj, chiar la finalul meciului pe care ardelenii l-au câștigat în fața celor de la Rapid București, scor 1-0.

Președintele formației din Gruia susține că situația este „sub control”. Totodată, acesta este convins că problemele cu licențierea se vor rezolva în viitorul apropiat.

Iuliu Mureșan, verdict despre problemele de la CFR Cluj

Iuliu Mureșan a vorbit despre problemele pe care CFR Cluj le întâmpină, mai ales pe plan financiar. Chiar dacă a recunoscut că situația este destul de dificilă, președintele ardelenilor este convins că lucrurile se vor rezolva, inclusiv problemele cu licențierea.

„Situația din club este sub control. Avem probleme, nu vreau să intru în amănunte. Reușim să gestionăm, să plătim la timp. Reușim să rezolvă problemele. (Aveți o datorie la Louis Munteanu de 250.000 de euro? E problemă cu licențierea?) Nu e o problemă. Dacă plătim sumele, nu e o problemă. Nu știu, probabil că avem. Așa mult, probabil că nu. Important e că plătim. Prima care vine, pe aia o rezolvăm.

Dacă aveam banii într-un cont, plăteam tot. Așa, plătim ce vine prima dată. (Câți bani mai sunt de plătit?) Nu știu exact, un milion și ceva. Nu contează, plătim. (Pancu nu s-a văzut cu Nelu Varga?) Da. Si eu, de când am venit, m-am văzut două ore cu el. Am vorbit doar la telefon. Noi vrem să îl vedem mai des, e plecat. E important să ne asigure ce am nevoie. Când îl căutăm îl găsim. Dacă nu răspunde imediat, răspunde peste o oră. Azi am vorbit de două ori, ieri am vorbit. (A promis prime, s-au dat?) A reușit să dea niște prime, le dă pe final ce nu s-a plătit”, a declarat Iuliu Mureșan, la DigiSport.

Iuliu Mureșan îl laudă pe Daniel Pancu

Iuliu Mureșan nu s-a putut abține și l-a lăudat pe Daniel Pancu, în special pentru schimbările pe care le-a adus la CFR Cluj.

„Vestiarul e unit acum. Când am venit, numai bisericuțe. Pancu a reușit prin personalitatea lui, l-am mai ajutat și noi. A schimbat totul de la primul antrenament. A adus plăcere, zâmbet. Am eliminat elemente care stricau vestiarul, nu jucau. S-a făcut liniște, am devenit ce trebuie.

După înfrângerea cu U Cluj nu au existat discuții, am jucat bine, se întâmplă, nu poți să te superi. Eram pe locul 14, luptăm la titlu. Suntem la trei puncte de primul loc, vine un meci important pentru noi, la Craiova. Dacă nu pierdem, suntem candidați. Până atunci, încă nu. Urmează o pauză lungă, sperăm să nu ne scoată din ritm”, a mai spus Iuliu Mureșan, conform sursei menționate anterior.