Acasa » Fotbal Intern » Superliga » Gigi Becali s-a săturat deja de Tavi Popescu şi l-a băgat din nou în malaxorul criticilor: „Te înveți pomanagiu”

Gigi Becali s-a săturat deja de Tavi Popescu şi l-a băgat din nou în malaxorul criticilor: „Te înveți pomanagiu”

Gigi Becali s-a săturat deja de Tavi Popescu şi l-a băgat din nou în malaxorul criticilor: „Te înveți pomanagiu”

Patronul FCSB, Gigi Becali, l-a luat în vizor și pe Tavi Popescu, omul de afaceri fiind nemulțumit de felul în care a jucat în meciul cu UTA Arad, scor 2-0.

Criticați de patron au fost și Risto Radunovic și Mihai Lixandru.

Octavian Popescu a jucat doar o repriză în meciul de duminică seară, 30 august, la pauză Gigi Becali cerând să fie schimbat, după ce s-a demonstrat că a simulat un contact pe teren cu Ibrahima Conte, pentru care el a cerut o lovitură de pedeapsă.

Tavi Popescu nu a scăpat de criticile patronului Gigi Becali

Pentru acest gest, Gigi Becali nu l-a iertat și l-a criticat aspru pe Tavi Popescu, care a cerut și a doua oară lovitură de la 11 metri, și de această dată fără rezultat.

„Nu mi-a convenit nici Risto, nici Lixandru, nici Tavi, care credeam că și-a revenit. Pac, el își lasă piciorul în spate. Ridică mâinile, dar degeaba, că e VAR. Nu ai voie să ceri de două ori 11 metri, că te înveți pomanagiu. Ce faci, bă, ești pomanagiu? Joacă, bă, fotbal! Aici e război”, a spus Gigi Becali, la Fanatik.

Marius Ștefănescu are zilele numărate la FCSB

Gigi Becali a luat decizia de a-l ține pe bancă în următoarele meciuri pe Marius Ștefănescu, iar titular pe postul lui va fi William Baeten, care se pare că este noul jucător favorit al patronului de la FCSB.

„Ștefănescu o să treacă pe bancă. O să mai joace, dar să vedem când o să-și revină. Baeten e prea pictor. Lui Ștefănescu îi e frică. A venit undeva unde-l copleșește celebritatea. Când vine mingea la el, îl copleșește emoția. La Sepsi era lejer, dar aici vrea să facă mai mult.

Vrea să facă mai mult decât poate pentru a mă răsplăti pe mine și nu îi iese. Ștefănescu e emotiv, îi e frică, a venit unde îl copleșește celebritatea. Joacă la FCSB. Știe că aici trebuie să joace. Când vine mingea la el are emoții, la Sepsi era mai ușor.

El nu trebuie să facă mai mult. El vrea să facă prea mult. Calitatea lui umană arată că vrea să mă răsplătească și vrea să facă mai mult decât poate. Nu îi iese nimic, nici nu știe când să tragă sau să nu tragă, nu îi ies driblingurile. Nu are șut pe poartă. Eu cred că își revine, e un om foarte bun. Iar calitatea fotbalistică nu i-o ia nimeni. Dar eu nu am timp de el la ora asta. Se apropie play-off-ul acum. Ștefănescu și Tavi trebuie să dea goluri sau pase de gol”, a spus Gigi Becali la Fanatik.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Aici trăiesc BOGAȚII! Care este orașul spaniol care a întrecut Londra și Paris pe piața imobiliară de lux
Mediafax
'Profetul Apocalipsei' anunță o mare catastrofă în august 2026, după ce a prezis războiul din Iran și pandemia Covid-19,
Cancan.ro
Cireșele se strică în pomi. Pomicultorii, disperați, se gândesc să renunțe la livezi: „Vindem sub costul de producție”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Secretul longevității lui Lionel Messi. La ce a renunțat complet legenda Argentinei să joace la cel mai înalt nivel și la 38 de ani
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Am 71 de ani și sunt căsătorit cu o femeie de 30!
Râzi cu lacrimi
Manualele de biologie s-au înșelat: Oamenii de știință au descoperit cum crește, de fapt, părul uman
Descopera.ro
O fostă campioană și-a ținut iubitul, avocat celebru, ostatic într-un apartament din București. Trupele speciale au intervenit prin balcon să-l salveze
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
World of Tanks își unește forțele cu universul Far Cry
Go4Games
Dacia DUSTER de Japonia, produsă în INDIA: Cu ce dotări vine Nissan Tekton?
Promotor.ro