Gigi Becali s-a dezlănțuit împotriva lui Darius Olaru şi a lui Tavi Popescu, după Dinamo – FCSB 0-2! „Amenzi! Trebuie dat cu pumnul în masă”

Gigi Becali s-a dezlănțuit împotriva lui Darius Olaru şi a lui Tavi Popescu, după Dinamo - FCSB 0-2! "Amenzi! Trebuie dat cu pumnul în masă"
Sursa foto: Mediafax Foto

Deși FCSB s-a impus în derby-ul cu Dinamo, scor 2-0, Gigi Becali nu a ezitat să-i atace pe Darius Olaru și Tavi Popescu. Cei doi ar putea fi amendați dacă nu-și revizuiesc atitudinea.

Căpitanul a avut, însă, o prestație solidă, contribuind inclusiv la golul marcat de Daniel Bîrligea în minutul 26, printr-o foarfecă laterală de toată frumusețea. Cea de-a doua reușită a fost semnată de Alexandru Musi, în minutul 90+3.

În urma acestui succes, roș-albaștrii au urcat pe poziția a cincea, la egalitate cu Oțelul și CFR Cluj. Șapte puncte îi despart acum de liderul Universitatea Cluj.

Gigi Becali a pus tunurile pe Darius Olaru și Tavi Popescu, imediat după Dinamo – FCSB 0-2

Nemulțumit că Darius Olaru încasează prea multe cartonașe galbene, finanțatorul i-a atras atenția, lăsând de înțeles că ar putea recurge la amenzi dacă situația nu se va schimba. Nici Tavi Popescu nu a scăpat „neșifonat”.

„Trebuie amenzi pentru asta. Eu așa le-am spus, amenzi. Pentru ce să ia Olaru atâtea galbene? Dar lui nu ai ce să-i faci, n-ai cum să-i dai amenzi. El nu gândește ce face în timpul meciului, nu ai ce să-i faci.

Dar la Tavi? Să îți vezi de treaba ta, că încă nu ai revenit la adevărata formă. Dacă eu m-aș duce la echipă, s-ar termina cu lucrurile astea. Eu bat cu pumnul în masă. Ce să le fac acum? Trebuie să se bată cu pumnul în masă, că nu înțeleg de vorbă bună”, a declarat Gigi Becali la Digi Sport.

Olaru: „Am vorbit calm și mi-a dat galben foarte ușor”

La scurt timp după fluierul final al partidei, Darius Olaru s-a arătat încântat de jocul echipe sale, dar a lansat un atac la adresa centralului Marian Barbu când a venit vorba despre cartonașul galben încasat pentru proteste.

„Am fost supărat pentru faza din prima repriză. Olsen mi-a spus că nu m-a văzut, dar el când m-a călcat a fost ceva intens. Arbitrul mi-a spus că nu a văzut. Am primit iar cartonaș galben…

Înainte de meci, mi-a spus că eu sunt căpitanul și că eu pot veni să vorbesc cu el. Am mers să vorbesc ceva cu el și mi-a zis că m-am răstit la el. Aș vrea ca de la VAR să publice discuțiile. Am vorbit calm și mi-a dat galben foarte ușor”, a declarat căpitanul FCSB-ului.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]