FC Voluntari – UTA 3-0. „Bătrâna Doamnă”, fără reacție în fața echipei lui Liviu Ciobotariu

FC Voluntari - UTA 3-0. „Bătrâna Doamnă”, fără reacție în fața echipei lui Liviu Ciobotariu

FC Voluntari a zdrobit-o pe UTA Arad cu 3-0 în etapa cu numărul 3 din Superliga.

Meciul a fost dominat de la un capăt la celălalt de ilfoveni, care au punctat prin Adam Nemec, Marcelo Lopes și Daniel Florea.

Vezi AICI cele mai importante faze din FC Voluntari – UTA în format Live Video Online!

FC Voluntari – UTA 3-0, Live Video Online

Min. 90+3: Fluier final!

Min. 90: Matei centrează, dar defensiva ilfovenilor rezolvă faza fără probleme

Min. 84: GOOOL FC Voluntari! Daniel Florea împinge mingea în poartă după recentrarea lui Aliji

Min. 79: Benga trimite la mare distanță de poartă

Min. 48: Cursă superbă a lui Florentin Matei, care trage sănătos de la marginea careului, însă portarul Popa evită golul

Min. 46: A început repriza a doua

Min. 45+2: Final de primă repriză

Min. 43: GOOOL FC Voluntari! Marcelo Lopes trimite în poartă din apropiere după o letargie a defensivei arădenilor

Min. 39: GOOOL FC Voluntari! Adam Nemec reia puternic cu capul, iar mingea se oprește în plasa porții

Min. 35: Otele centrează puternic, Matricardi intervine stângaci, dar portarul Popa reține de sub transversală

Min. 7: Marcelo Lopes trage tare, dar defensiva arădenilor blochează șutul

Min. 5: Mingea îl lovește pe arbitrul Cătălin Popa, care își recunoaște greșeala

Min. 1: A început meciul!

Echipele de start în meciul FC Voluntari – UTA

FC Voluntari: M. Popa – Veiga Varzim, Matricardi, Armaș (cpt.), Al. Vlad – Meleke, Droppa, Rață – Cr. Costin, Nemec, Marcelo Lopes
Rezerve: Rîmniceanu – Aliji, Andres, Marrone, Helder Tavares, Voican, L. Fulop, Merloi, Florea
Antrenor: Liviu Ciobotariu

UTA Arad: Iacob – Vukcevic, Erico, Benga, Hoxhallari – Batha, Cascini – Ubbink, Miculescu, Otele – Keșeru (cpt.)
Rezerve: Balauru – Isac, Stahl, Matei, Șteau, Ademi, Chindriș, Dobrescu, Postolachi
Absenți: C. Dinu, Baxevanos (accidentați)
Antrenor: Ilie Poenaru

Stadion: Orăşenesc (Mioveni)
Arbitru: Popa Cătălin (Piteşti) / A1: Neacşu George Florin (Câmpulung Muscel), A2: Vodă Alexandru (Alba Iulia) / Arbitru VAR: Dima Iulian (Bucureşti), Bîrdeş Romică (Piteşti)


FC Voluntari joacă sâmbătă pe teren propriu cu UTA în etapa cu numărul 3 din Superliga, meciul fiind programat să debuteze la ora 18:30.

Arădenii vin după victoria cu 2-0 obținută pe teren propriu în fața nou-promovatei Petrolul Ploiești și speră că vor reuși să continue în această direcție, caz în care se vor distanța la 3 puncte în fața adversarei de sâmbătă. În runda inaugurală, elevii antrenorului Ilie Poenaru au cedat pe terenul revelației FC Argeș cu același scor, 2-0.

FC Voluntari a început sezonul cu dreptul, reușind să se impună la limită, 1-0, în deplasarea de la Ploiești, cu Petrolul. Jucătorii antrenați de Liviu Ciobotariu au călcat, însă, strâmb în ultimul meci din Superliga, pe care l-au pierdut cu 1-0 pe teren propriu în fața lui FC Botoșani.

FC Voluntari a rămas una dintre cele mai omogene echipe din Superligă, se vede că au un echilibru foarte mare, o liniște în tot ceea ce fac și niște trasee foarte bine stabilite.

– Ilie Poenaru, antrenor UTA Arad

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]