Dorinel Munteanu pare că a preluat modelul lui Gigi Becali și a făcut o schimbat în minutul 29 al partidei dintre Csikszereda și FC Hermannstadt, din etapa cu numărul 28 a Superligii României.
Experimentatul tehnician l-a scos din teren pe Dragoș Albu, iar fotbalistul, care s-a arătat extrem de supărat, a plecat direct la vestiare, fără să salute.
FK Csikszereda și FC Hermannstadt se întâlnesc luni, 23 februarie 2026, în etapa cu numărul 28 din Superliga României, într-o partidă care a început la ora 17:00.
În minutul 29, la scorul de 1-0, Dorinel Munteanu a luat prin surprindere pe toată lumea și a efectuat o primă schimbare. Experimentatul antrenor l-a scos din teren pe Dragoș Albu și l-a introdus în joc pe Zargari. De menționat este că fotbalistul nu era accidentat, iar comentatorii partidei au precizat că Dorinel Munteanu a fost deranjat de atitudinea pe care Dragoș Albu a avut-o în prima jumătate de oră.
Jucătorul a fost extrem de deranjat de decizia luată de Dorinel Munteanu. Astfel, a părăsit suprafața de joc și a plecat direct la vestiare, fără să salute.
Dragoș Albu a fost un jucător important pentru FC Hermannstadt în acest sezon competițional. Acesta a bifat 28 de meciuri pentru sibieni, în care a reușit să marcheze de două ori. Conform platformei de specialitate Transfermarkt, Dragoș Albu este cotat în acest moment la suma de 550.000 de euro.
Csikszereda a deschis scorul în partida cu FC Hermannstadt în minutul 17, prin golul marcat de Csuros. Echipa lui Dorinel Munteanu a revenit imediat pe tabela de marcaj și a restabilit egalitatea în minutul 31, prin reușita lui Chițu.
Gazdele au continuat să pună presiune și să caute al doilea gol, care a venit în minutul 38, când Csikszereda a beneficiat de o lovitură de la colțul terenului. Mingea a fost trimisă în careul oaspeților și a fost boxată de portarul David Lazar, în afara suprafeței de pedeapsă. Acolo, la aproximativ 30 de metri, se afla Trif, care a expediat un șut puternic, în vinclu, și a dus scorul la 2-1.