Acasa » Fotbal Intern » Superliga » De ce ar avea probleme Gigi Becali în scandalul pariului pe care l-ar fi pus pe Nordsjaelland – FCSB! Cine bănuiește că Răzvan Burleanu se răzbună pe patronul FCSB: „L-a așteptat cu satârul”

De ce ar avea probleme Gigi Becali în scandalul pariului pe care l-ar fi pus pe Nordsjaelland – FCSB! Cine bănuiește că Răzvan Burleanu se răzbună pe patronul FCSB: „L-a așteptat cu satârul”

De ce ar avea probleme Gigi Becali în scandalul pariului pe care l-ar fi pus pe Nordsjaelland – FCSB! Cine bănuiește că Răzvan Burleanu se răzbună pe patronul FCSB: „L-a așteptat cu satârul”

Gigi Becali (65 de ani) a dezvăluit că ar fi pariat 20.000 de euro pe victoria celor de la FCSB  cu Nordsjaelland, meci pierdut de formația roș-albastră cu 0-2.

De ce ar avea probleme Gigi Becali în scandalul pariului pe care l-ar fi pus pe Nordsjaelland – FCSB! Cine bănuiește că Răzvan Burleanu se răzbună pe patronul FCSB

După dezvăluirile făcute de Gigi Becali în legătură cu pariul pe care l-ar fi pus pe meciul Nordsjaelland – FCSB, scor 2-0, Dumitru Dragomir arată cu degetul spre Răzvan Burleanu, președintele FRF.

Fostul șef de la LPF a răbufnit după ce Federația Română de Fotbal a sesizat UEFA în legătură cu declarațiile făcute de Gigi Becali despre pariul pus la meciul dintre FCSB și Nordsjaelland.

„O tâmpenie. Mai mare prostie nu se poate. Se duce Gigi și îi face și de râs. Să îi dea dovada, el poate să meargă peste tot și să zică cam orice chiar să-i și înjure. Dovada. Să îi arate că a scos din cont și a băgat la pariuri. L-a văzut cineva pe Gigi într-o casă de pariuri vreodată? Dacă nu au dovezi și martori nu au ce să-i facă. Dacă vine cineva și zice că l-a văzut și așa, atunci poate să îl suspende un an sau doi.”, a declarat Dumitru Dragomir, conform Fanatik.

„Cred că au făcut asta, pentru că l-a deranjat foarte mult pe președinte. E normal ca Federația să fie în împotriva lui Gigi Becali, pentru că l-a tot atacat pe Burleanu. Nu riscă nimic. Păi ce, dacă eu zic ceva despre tine, tu trebuie să vii cu proba, altfel e degeaba, poți să spui orice. L-a așteptat și Burleanu că prea a vorbit Gigi de el. Și ăsta e și politician iscusit, te așteaptă la cotitură”, a mai spus Mitică Dragomir pentru sursa citată mai sus.

Ce a spus Gigi Becali despre pariul pe care l-ar fi pus pe meciul Nordsjaelland – FCSB 2-0

„Am mai pierdut din 20.000, am pus și un pariu de 20.000. Eu am vorbit cu cineva și mi-a zis că e cotă 7, dacă e calificare, iei de 7 ori mai mult. I-am zis să îmi pună și mie 50.000 de la el. A dat, cutare, nu pot să pun 50.000, că nu primesc, pot să pun maxim 20.000, bine că nu a primit. Și a pus 20.000 și i-am pierdut. Nu am pariat eu.

Hai să îți spun când nu ai voie să pariezi, nu ai voie în România, că se consideră că faci aranjamente. Dar, dacă pariezi pe meciuri europene, nu e nicio problemă. Există un aranjament? Nu am voie să pariez? De ce nu e moral, să pariez pe echipa mea? Dacă pariez că pierd, atunci. Dar, dacă pariez că câștig, nu am nicio treabă. De ce nu am voie? Nu am voie să mă distrez? Cum are orice om voie. Trebuie să luăm lucrurile logice. Ăsta este un joc. Nu e o chestiune de patimă. Toate au o logică, dacă fac după aia o obișnuință, da, dar dacă pun 20.000, e un fleac. A zis după aia că a scăzut cota, era 5. Am pus după primele două, când am avut noi ocaziile alea cu Coman. Nu era vorba aici, era o chestiune că pariez pe echipa mea”, a spus Gigi Becali, la ProSport Live.

Parteneri
S-a decis! Naționala de fotbal din Congo va putea participa la Cupa Mondială din 2026
Mediafax
MOTIVUL pentru care Amiana Păștină, femeia acuzată că și-a ucis mama, și-a pus capăt zilelor în arest. Prin ce chin trecea
Cancan.ro
Pericolul ascuns din vacanțele în Egipt. Cazul fetiței care a murit după un sejur de lux și avertismentele turiștilor români
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Andreea Tonciu, senzuală în costum de baie. Imagini de senzație cu bruneta din vacanță! S-a văzut aproape tot prin bikini
Ce se întâmplă, doctore?
EXCLUSIV – DOCUMENTE | România, bună de plată cu 340 de milioane de lei, după ce Compania de Drumuri a pierdut un arbitraj cu italienii de la Pizzarotti pe Lotul 1 al Autostrăzii Sebeș – Turda
Economedia
BANCUL ZILEI. O pescăriţă nervoasă, către pestişorul de aur – Ti-am spus să faci din bărbatul meu un armăsar!
Râzi cu lacrimi
Ce pățești dacă mănânci un singur ou pe zi?
Descopera.ro
Ce pedeapsă a primit Emil Gânj, după ce și-a ucis fosta iubită. Magistrații, decizie de ULTIMĂ ORĂ!
Cancan.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Ciao.ro
Event epic pentru jucătorii de World of Tanks
Go4Games
Rovinieta se scumpește cu aproape 100 de lei pentru mașinile vechi. Ce normă de poluare scapă de majorare?
Promotor.ro