Acasa » Fotbal Intern » Superliga » Daniel Pancu a dezvăluit cum a sărbătorit marele succes cu FCSB: „La mine atât durează!”

EXCLUSIV Daniel Pancu a dezvăluit cum a sărbătorit marele succes cu FCSB: „La mine atât durează!”

Daniel Pancu n-a sărbătorit prea mult marele succes cu FCSB, scor 4-1, antrenorul lui CFR Cluj recunoscând că este deja cu gândul la duelul cu Metaloglobus.

Antrenorul formației din Gruia a petrecut doar „cinci minute” după victoria de pe Arena Națională, mai ales că ardelenii se întorc repede acasă pentru a pregăti următoarea etapă.

Cât a sărbătorit Daniel Pancu marele succes cu FCSB: „La mine durează cinci minute!”

Chiar înainte de a reveni cu avionul la Cluj-Napoca, Daniel Pancu a acceptat să vorbească pe larg despre succesul împotriva roș-albaștrilor.

Pancu nu se aștepta ca „feroviarii” să marcheze pe bandă rulantă în fața unei echipe care a prins pentru al doilea an la rând noul format din Europa League.

„Nu mă așteptam la diferența asta, dar am crezut în această victorie foarte mult. După golul nostru egalizator a fost o diferență reală. Ei au avut prima jumătate de oră, au avut multe ocazii, au fost greșeli de poziționare ale noastre, lucruri pe care le-am reglat însă la pauză”, a recunoscut Pancu, într-un interviu acordat pentru ProSport.

Departe de a fi euforic, Pancu nu își permite să se relaxeze, în condițiile în care pentru CFR Cluj vor urma alte bătălii decisive într-o cursă tare pentru a prinde play-off-ul pe ultima sută de metri. 

„Ce să sărbătoresc? N-am obținut nimic! Este o victorie în deplasare cu o echipă care nu traversa nici pe departe un moment bun. Suntem în timpul campionatului și la mine oricum durează cinci minute (n.n. bucuria). E bine că și la înfrângeri tot cinci minute durează (n.n. supărarea)”, a dezvăluit Pancu.

  • 8 victorii are CFR Cluj în această ediție din Superliga. Fosta campioană a marcat 34 de goluri și a primit tot atâtea în cele 23 de etape de până acum

Daniel Pancu, avertisment pentru jucătorii lui CFR Cluj: „Toate jocurile sunt complicate!”

Daniel Pancu pregătește deja partida cu Metaloglobus, mai ales că timpul de recuperare este unul destul de scurt.

Vineri, de la ora 17:00, în Gruia vine nou-promovata pregătită de Mihai Teja, care speră să bifeze încă o surpriză mare în Superliga, după victoria cu FCSB, scor 2-1.

„Fiecare meci are istoria lui! Toate gândurile noastre sunt spre meciul de vineri cu Metaloglobus. Toate jocurile sunt complicate, nu e unul mai ușor decât celălalt”, a subliniat antrenorul formației din Gruia.

  • 9 este locul pe care îl ocupă CFR Cluj în clasamentul din Superliga. Ardelenii sunt la patru puncte de rivala U Cluj, care ocupă poziția a șasea, ultima care duce în play-off