Dan Petrescu a luat o decizie, după ce a aflat de la medici ultimele informații despre starea de sănătate a mamei sale. Tehnicianul clujenilor trece prin momente dificile în viața personală, iar întreaga suflare a grupării din Gruia este alături de Petrescu în această perioadă.
Președintele celor de la CFR Cluj, Cristi Balaj, a declarat că antrenorul ardelenilor încearcă să-i motiveze pe jucători înaintea partidei cu Gloria Buzău, din ultima etapă a sezonului regulat din Superliga.
Antrenorul celor de la CFR Cluj, Dan Petrescu, trece printr-o perioadă complicată. Tehnicianul este preocupat și îngrijorat de starea de sănătate a mamei sale, iar întreaga suflare a formației din Gruia este alături de Petrescu în această perioadă complicată din viața sa. Președintele grupării ardelene, Cristi Balaj, a declarat faptul că antrenorul încearcă să găsească o metodă prin care să-i motiveze pe elevii săi, înaintea ultimei partide din sezonul regulat din Superliga, cu Gloria Buzău.
„Trebuie să asigurăm un nivel de concentrare foarte bun și de seriozitate. Este ultima partidă din sezonul regulat și trebuie să ne concentrăm să nu avem parte de o surpriză. Nu știm cât va sta Dan alături de noi, dar va fi la antrenament și va pregăti meciul. “Dan Petrescu a revenit la Cluj azi-noapte. Există anumite îmbunătățiri legate de starea de sănătate a mamei lui și ne bucurăm să aflăm asemenea vești. Nu e așa cum și-a dorit, dar e importantă partida de duminică împotriva celor de la Buzău, o echipă care poate să pună probleme. Însă, el va trebui să meargă la București imediat cum apar schimbări. În meciurile în care Dan Petrescu nu a fost pe bancă a comunicat cu cei din staff în timpul partidei, așa cum e și normal“, a declarat Cristi Balaj pentru Fanatik.
Oficialul CFR-ului a anunțat și când va reveni patronul echipei, Neluțu Varga, din Africa, unde este însărcinat cu afaceri. Despre finanțatorul clujenilor au apărut diverse zvonuri, potrivit cărora ar fi sechestrat pe continentul african și că are datorii.
„Duminică am vorbit ultima dată cu domnul Varga și am înțeles că astăzi se pregătește să meargă în Dubai, iar de acolo o să vadă dacă se întoarce în țară sau se întoarce în Africa.
Din păcate lucrurile acolo se desfășoară mult prea lent, au un ritm aparte. Este cunoscută modalitatea de lucru acolo și totul se desfășoară mult mai lent. Sunt mereu veseli, se mulțumesc tot timpul cu ce au și sunt multe pe care le poți învăța de la ei, dar au ritmul lor”, a mai spus Balaj pentru aceeași sursă.
Introdu cuvântul căutat și apasă ENTER