Alexandru Musi a vorbit despre criza prin care trece FCSB, care în prezent se află pe locul 11 în campionat.
Fotbalistul lui Dinamo București își dorește ca gruparea roș-albastră să termine pe loc de play-off.
FCSB are mari probleme în Superliga. Echipa lui Gigi Becali are doar două victorii în 11 meciuri și riscă să piardă play-off-ul. Trupa antrenată de Elias Charalambous se află pe locul 11 în campionat.
Alexandru Musi a comentat situația fostei sale echipe. Fotbalistul lui Dinamo București își dorește ca FCSB să termine pe loc de play-off. Jucătorul lui Zeljko Kopic a dezvăluit de ce vrea ca echipa lui Gigi Becali să încheie sezonul regulat în primele 6.
„Nu mă așteptam, știm cu toții că FCSB a câștigat campionatul sezonul trecut. Cred că nimeni nu se aștepta ca FCSB să fie pe ultimele locuri. (n.r. – Tu îi vrei în play-off?) Da! Cred că știi deja de ce, pentru că este un derby, acolo poți să spui că te simți fotbalist, când joci un derby”, a spus Musi, potrivit Sport.ro.
FCSB a rupt seria de rezultate negative în campionat și a câștigat cu Oțelul. Unicul gol al partidei a fost marcat de Florin Tănase din penalty. Elias Charalambous a dezvăluit ce l-a nemulțumit la jocul echipei sale.
„Cred că în prima jumătate nu am avut viteză. Am fost mai înceți. Apoi am început mai repede. Ne-am creat faze. Sunt foarte fericit pentru băieți, au luptat împreună. Am avut 5-6 ocazii clare să înscriem.
Ok, în prima jumătate puteam să jucăm mai repede, dar nu cred că e ușor să creăm șanse. Am văzut Oțelul cum a fost. Am creat mult. A doua parte ne-am îmbunătățit. Facem asta de la meci la meci.
Am mai spus: când nu înscriem… Azi au fost faze clare, a fost bine că am înscris. Cred că avem viitor. Următorul joc este important pentru mine. Mă gândesc la Young Boys. Vrem să câștigăm joi și duminică.
Nu știu dacă e posibil, dar niciodată nu voi spune că Champions League e mai importantă decât campionatul, sau că campionatul e mai important decât Champions League”, a declarat antrenorul FCSB.