Acasa » Fotbal Intern » Superliga » Cîrjan a fost o „fantomă” în UTA – Dinamo 2-0, dar a avut un discurs de lider: „O seară neagră!”

Cîrjan a fost o „fantomă” în UTA – Dinamo 2-0, dar a avut un discurs de lider: „O seară neagră!”

Gigi Grigorescu
Cîrjan a fost o „fantomă” în UTA - Dinamo 2-0, dar a avut un discurs de lider: „O seară neagră!”
SPORT PICTURES

Aflată pe locul 2 înaintea rundei 21, Dinamo avea o șansă mare să termine anul pe primul loc. A pierdut, însă, la Arad, iar Cîrjan a avut un discurs de lider după UTA – Dinamo 2-0.

Roman și fostul dinamovist Costache au marcat pentru UTA, într-un meci în care Dinamo nu a contat absolut deloc. Cîrjan a avut un discurs de lider, recunoscând evidența.

Căpitanul „câinilor”, Cătălin Cîrjan, nu s-a ferit de cuvinte după UTA – Dinamo 2-0 și a recunoscut că a fost seară neagră pentru echipa lui

Gazdele au deschis scorul după o jumătate de oră de joc, când Alin Roman, găsit excelent de Marius Coman în faţa porţii, a înscris. Fostul dinamovist Costache a punctat în minutul 68 cu un șut la colțul lung și astfel s-a scris istoria meciului.

La finele confurntării, căpitanul dinamovist Cîrjan a recunoscut superioritatea echipei adverse, dar a avertizat că echipa lui va lupta pentru titlu, atât timp cât este sus și are șanse.

„Dezamăgitor, ne-am dorit să terminăm pe locul 1, ne-am dorit victoria. A fost seară neagră, multe greșeli personale, nu s-a legat jocul. Au fost mai puternici în dueluri, și-au dorit mai mult victoria.

Am vrut să marcăm să mergem peste ei, dar nu s-a putut. Am avut două ocazii, dar nu a intrat mingea în poartă.

Suntem într-o situație bună, dar se putea și mai bine. Am muncit să fim mai sus, am avut șansa asta. Asta e situația.

Am mai pierdut în acest sezon. Trebuie să ne pregătim mai bine după vacanță, să muncim. Luptăm pentru titlu, atât timp cât suntem sus și avem șanse”, a precizat Cîrjan, potrivit Digi Sport.

Cristi Mihai vrea ca Dinamo să câștige orice partidă

Dinamo este pe ultima poziție a podiumului, fiind devansată de FC Botoșani datorită golaverajului mai bun, dar riscă să mai coboare un loc, dacă Universitatea Craiova învinge FK Csikszereda pe teren propriu, în ultima confruntare a rundei.

Cristi Mihai a început fotbalul la UTA, a jucat doi ani la echipa de seniori, iar din vara lui 2025 evolueaza pentru Dinamo. Mijlocașul central ofensiv a recunoscut că partida a fost una aparte pentru el.

„Am avut emoții, am jucat doi ani la UTA, am crescut de mic. Felicitări lor că au luat cele 3 puncte, dar e păcat că nu am luat câștigat.

Nu vreau să vorbesc prea mult. Nu ne-a ieșit nimic. Terenul a fost foarte greu, am luat gol în prima repriză. Asta este.

Mergem mai departe, le mulțumim suporterilor că au fost alături de noi, ne-au susținut în număr mare. Le cerem scuze și le promitem că vom fi mai puternici anul viitor.

Am adunat multe puncte, dar nu e suficient, campionatul e lung, urmează și play-off. Acolo se va juca titlul. Ne dorim să fim cât mai sus, să ne fie ușor. Vom vedea anul viitor.

În fotbal se poate întâmpla orice. E important să ne facem noi jocul, nu ce fac alte echipe. Vrem să câștigăm orice partidă”, a transmis fotbalistul.

Parteneri
PSD: „Prim-ministrul demis Ilie Bolojan să răspundă pentru traficul de influență exercitat la vârful Guvernului”
Mediafax
MOTIVUL pentru care Amiana Păștină, femeia acuzată că și-a ucis mama, și-a pus capăt zilelor în arest. Prin ce chin trecea
Cancan.ro
Pericolul ascuns din vacanțele în Egipt. Cazul fetiței care a murit după un sejur de lux și avertismentele turiștilor români
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Andreea Bănică, mai incitantă ca niciodată! Vedeta face senzație în costume de baie
Ce se întâmplă, doctore?
EXCLUSIV – DOCUMENTE | România, bună de plată cu 340 de milioane de lei, după ce Compania de Drumuri a pierdut un arbitraj cu italienii de la Pizzarotti pe Lotul 1 al Autostrăzii Sebeș – Turda
Economedia
BANCUL ZILEI. O pescăriţă nervoasă, către pestişorul de aur – Ti-am spus să faci din bărbatul meu un armăsar!
Râzi cu lacrimi
Ce pățești dacă mănânci un singur ou pe zi?
Descopera.ro
Ce pedeapsă a primit Emil Gânj, după ce și-a ucis fosta iubită. Magistrații, decizie de ULTIMĂ ORĂ!
Cancan.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Ciao.ro
Event epic pentru jucătorii de World of Tanks
Go4Games
Rovinieta se scumpește cu aproape 100 de lei pentru mașinile vechi. Ce normă de poluare scapă de majorare?
Promotor.ro