Elias Charalambous pune la punct ultimele detalii pentru următorul sezon competițional și a decis să renunțe la un fotbalist din lotul celor de la FCSB.
Tehnicianul cipriot nu se va baza pe serviciile tânărului jucător în următoarea stagiune, iar o altă formație din Superliga României vrea să profite de această situație și să îl transfere.
Elias Charalambous pune la punct ultimele detalii pentru următorul sezon competițional. Acum, tehnicianul cipriot a decis să renunțe la un fotbalist din lotul celor de la FCSB. Antrenorul campioanei nu se va baza pe serviciile tânărului jucător în următoarea stagiune, iar o altă formație din Superliga României vrea să profite de această situație și să îl transfere.
Conform informațiilor oferite de fanatik.ro, se pare că Unirea Slobozia își dorește să îl împrumute pe Laurențiu Vlăsceanu, fundaș stânga în vârstă de 20 de ani, de la FCSB.
Acesta a revenit la campioana României după ce în sezonul anterior a jucat chiar pentru ialomițeni și ar putea să se întoarcă mai repede decât credea la echipa pregătită de Andrei Prepeliță. În cazul în care mutarea se va realizat, Laurențiu Vlăsceanu va deveni o variantă pentru regula U21 pentru cei de la Unirea Slobozia și va reuși să prindă mai multe minute în teren.
Laurențiu Vlăsceanu are parte de o misiune grea la FCSB, în cazul în care dorește să se impună în echipa pregătită de Elias Charalambous și Mihai Pintilii. Pe poziția lui, campioana României îi mai are pe internaționalul muntenegrean Risto Radunovic dar și pe David Kiki. Astfel, rămâne de văzut dacă tânărul jucător se va întoarce la Unirea Slobozia sau dacă va alege o altă echipă.
În sezonul trecut, Laurențiu Vlăsceanu a fost un jucător important pentru ialomițeni. Acesta a bifat nu mai puțin de 23 de meciuri în tricoul celor de la Unirea Slobozia, petnru care a reușit să marcheze un gol și să ofere o pasă decisivă.
Conform platformei de specialitate Transfermarkt, Laurențiu Vlăsceanu este cotat în acest moment la suma de 250.000 de euro.
Laurențiu Vlăsceanu nu este singurul fotbalist pe care Unirea Slobozia încearcă să îl transfere de la FCSB. Ovidiu Perianu este dorit și el de ialomițeni. Cu toate acestea, se pare că Elias Charalambous nu are de gând să renunțe la serviciile fotbalistului în vârstă de 23 de ani.