Basarab Panduru l-a făcut praf pe Daniel Șerbănică, după CS Mioveni – Farul 0-2: „După ce că n-ajuţi cu nimic, mai şi încurci”

Basarab Panduru l-a făcut praf pe Daniel Șerbănică, după CS Mioveni – Farul 0-2: „După ce că n-ajuţi cu nimic, mai şi încurci”

Farul Constanța a reușit să o învingă pe CS Mioveni, scor 2-0, în cadrul etapei cu numărul doi a Superligii.

Diferența a fost făcută de către cele două penalty-uri comise de către jucătorii lui Alexandru Pelici și transformate de către atacantul constănțenilor, Adrian Petre.

Basarab Panduru a comentat partida disputată la Pitești, iar unul dintre jucătorii celor de la CS Mioveni a intrat în colimatorul fostului internațional român.

Basarab Panduru l-a făcut praf pe Daniel Șerbănică, după CS Mioveni – Farul 0-2: „După ce că n-ajuţi cu nimic, mai şi încurci”

Panduru consideră că victoria celor de la Farul Constanța este una meritată, datorită jocului prestat de către echipa „Regelui”.

Fostul internațional a ținut să-l „urecheze” pe Daniel Șerbănică, fotbalistul celor de la CS Mioveni, care a făcut primul penalty, comițând un henț inexplicabil.

„Victorie meritată. În primul meci a dat peste o echipă care a încercat să joace fotbal. Mioveniul nu a existat. Echipa care a atacat a fost Farul. Chiar şi în prima repriză a fost mai bună. S-au făcut 3 schimbări la pauză, au ieşit toţi oamenii de atac şi au intra alţi trei. Diferenţa s-a făcut din două penalty-uri.

După ce că n-ajuţi cu nimic, mai şi încurci. Cam aşa e la unii (n.r. – Şerbănică). N-ai cum să faci aşa ceva”, a spus Basarab Panduru, la Orange Sport.

Gică Hagi: „E doar un început, nimic mai mult”

„Știam că va fi greu, Mioveni are un antrenor experimentat, au jucat bine. Am schimbat și sistemul, cred eu că în a doua repriză am jucat mai bine, au intrat jucători proaspeți în atac. Cei care au intrat au făcut diferența. Sunt zile și zile, au avut și ei (n.r. – titularii) situații de gol, dar schimbările din a doua repriză ne-au câștigat meciul. E important că acumulăm puncte, sunt importante, dar e doar un început, nimic mai mult”, a spus Gică Hagi la finalul partidei cu CS Mioveni.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]