Daniel Pancu a început deja „revoluția” în lotul celor de la Rapid București. Acum, atacantul care l-a costat un milion de euro pe Dan Șucu se va despărți de formația din Giulești.
După ce a renunțat la Elvir Koljic, Daniel Paraschiv, Leo Bolgado și Diogo Mendes, noul antrenor al Rapidului vrea să se despartă și de Timotej Jambor (23 de ani).
Daniel Pancu a fost instalat pe banca tehnică a celor de la Rapid București și a început deja să facă curățenie în lotul formației patronate de Dan Șucu.
După ce au decis să renunțe la Elvir Koljic, Daniel Paraschiv, Leo Bolgado și Diogo Mendes, giuleștenii s-ar putea despărți și de Timotej Jambor, fotbalist în vârstă de 23 de ani, notează jurnaliștii de la sport.ro.
Atacantul a fost adus în Superliga României în urmă cu doi ani de zile și l-a costat pe Dan Șucu un milion de euro. Acesta nu s-a adaptat la Rapid, dar și la echipele la care a fost împrumutat. Astfel, este foarte probabil ca fotbalistul să se despartă de giuleșteni chiar în vara acestui an.
Sursa menționată anterior mai precizează că Daniel Pancu este sceptic în ceea ce privește integrarea lui Jambor la clubul din Giulești, chiar dacă îi apreciază stilul de joc.
Rapid București încearcă să își întărească lotul în această perioadă de mercato. Astfel, giuleștenii au confirmat aducerea lui Mohammed Kamara, fotbalistul celor de la CFR Cluj. Acesta a fost scos din circuit pentru o perioadă lungă de timp, după ce a suferit o fractură la glezna stângă, în iulie 2025.
„(n.r. – A făcut vizita medicală?) Da. A avut o anumită accidentare şi trebuia să-i vedem situaţia. Nu are cum să fie benefică accidentarea, dar aceeaşi accidentare a avut-o Rrahmani, identică, cu aceeaşi operaţie şi plăcuţă, dar şi Papeau a mai avut aceeaşi accidentare.
Dacă toate lucrurile sunt ok, că am primit rezultatele şi le interpretează medicii, atunci semnăm şi e important că prinde pregătirea de la început. El e apt în momentul de faţă.
Kamara revenise cu Daniel după accidentare şi e greu să revii cu 10 etape rămase din campionat, iar pentru CFR era important play-off-ul. Cred c-o să arate bine după perioada de pregătire”, a declarat Victor Angelescu, conform primasport.ro.