Andrea Compagno, uluit în fața jurnaliștilor italieni înaintea partidei cu West Ham: „Nu-mi vine să cred că voi juca împotriva lor!” Atacantul a dezvăluit marele său regret din perioada de la FC U Craiova

Christian Luță
Andrea Compagno, uluit în fața jurnaliștilor italieni înaintea partidei cu West Ham: „Nu-mi vine să cred că voi juca împotriva lor!” Atacantul a dezvăluit marele său regret din perioada de la FC U Craiova
Ionut Justinian Larie, Tudor Cristian Baluta, Dan Sirbu si Andrea Compagno la pamant in meciul de fotbal dintre Farul Constanta si FCSB, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul central al Academiei Gheorghe Hagi din Ovidiu, miercuri 31 august 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Andrea Compagno s-a declarat uluit în fața jurnaliștilor italieni, înaintea partidei celor de la FCSB cu West Ham United.

Atacantul în vârstă de 26 de ani a purtat o scurtă discuție cu reporterii din Cizmă și a explicat că nu îi vine să creadă că va evolua împotriva unor fotbaliști precum Lucas Paqueta sau conaționalul său, Gianluca Scamacca.

Este un progres incredibil pentru Compagno, care în urmă cu doi ani ajungea la Craiova din San Marino, iar înainte de aceste experiențe mai evoluase doar în ligile inferioare din Italia.

Andrea Compagno, uluit în fața jurnaliștilor italieni înaintea partidei cu West Ham: „Nu-mi vine să cred că voi juca împotriva lor!” Atacantul a dezvăluit marele său regret din perioada de la FC U Craiova

Atacantul le-a dezvăluit jurnaliștilor italieni și care este marele său regret din perioada de la FC U Craiova, club pe care l-a părăsit în această vară pentru a se alătura lotului condus de Nicolae Dică.

Compagno a rămas cu un gust amar în urma accidentării suferite în debutul sezonului precedent, când pe banca oltenilor s-a aflat Adrian Mutu. Astfel, italianul nu a apucat să colaboreze foarte mult cu „Briliantul”.

„Acum pregătesc meciul cu West Ham United și parcă nu-mi vine să cred că voi juca împotriva lui Scamacca, Paqueta sau Bowen. Dacă am rămas cu un regret de la Craiova? Că am fost accidentat cât timp echipa a fost antrenată de Adrian Mutu, de la care eram convins că pot învăța multe”, a spus Andrea Compagno, conform Tuttosport.

În cadrul emisiunii ProSport Live, Florin Prunea a precizat că, deși o vede favorită certă pe West Ham, FCSB poate avea șansa ei.

„Este o șansă, cu siguranță eu cred că nu vor folosi echipa cea mai bună. Ei (n.r. West Ham) au și o presiune mare pentru că au băgat 100 și ceva de milioane și uite că rezultatele nu au venit. Conference League este a patra, hai a treia ca valoare în Europa, dar sunt premii mari: 170 de mii de euro la meci egal, 500 de mii la victorie.

Steaua (n.r. FCSB) are șansa ei, nu sunt de acord cu Dică când spune că de acum dacă vine ceva e bine, nu cred că e o abordare normală. Din punctul meu de vedere va fi greu. Jocul Stelei lasă de dorit, nu mai spun de faza defensivă. Nici nu are ce să schimbe. West Ham e clar favorită, o să fie o atmosferă fierbinte”, a spus Florin Prunea pentru ProSport LIVE.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Anunțul momentului! SE RETRAGE din fotbal la 41 de ani, după șase Cupe Mondiale: Am dat TOTUL
Mediafax
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Cancan.ro
Paradoxul imobiliar din România: vânzările scad, dar prețurile cresc. Gabriel Biriș: „Ne așteaptă o ajustare de durată, de circa 5 ani”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cine este iubita lui Lamine Yamal. Ines Garcia Santos a dezvăluit cum l-a cunoscut: "Mi-ar plăcea să vă spun că l-am văzut într-un aeroport sau că ne-am ciocnit unul de altul, dar nu!"
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă: – Aseară, nevastă-mea s-a îmbrăcat în polițistă!
Râzi cu lacrimi
Tot mai mult praf ajunge în Europa. Care este explicația?
Descopera.ro
BREAKING | Fiul actriței din telenovelele de pe Acasă TV a murit la doar 31 de ani 😲
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
S-a decis înlocuirea actorului principal din serialul God of War. Care este motivul
Go4Games
Update surpriză pentru Tesla în România. Grok vine cu modul 18+ și alte personalități AI
Promotor.ro