Anamaria Prodan l-a pus la punct pe fostul ei soț, Laurențiu Reghecampf, după ce acesta și-a declarat dragostea pentru FCSB.
Laurențiu Reghecampf (50 de ani) a dezvăluit că în România nu va mai antrena niciodată decât la FCSB. Declarația antrenorului a făcut-o pe Anamaria Prodan (53 de ani) să răbufnească la adresa fostului său soț. Ea consideră că nu ar fi trebuit să spună așa ceva în condițiile în care Mihai Rotaru i-a dat o șansă să își repună pe picioare cariera de antrenor.
În urmă cu câteva zile, Laurențiu Reghecampf a precizat că nu ar mai veni în România decât la FCSB, echipă la care ar „antrena din dragoste”. Este și clubul la care a realizat cele mai importante performanțe ca antrenor.
„Eu am făcut o greșeală odată, am învățat. Pentru mine, în fotbalul din România nu există o altă echipă pe care să o mai antrenez. Dacă se ivește, la un moment dat, o oportunitate, mereu voi antrena din dragoste (n.r. la FCSB)”, a spus Reghecampf, pentru digisport.ro.
Invitată la emisiunea „Exclusiv FCSB”, de la ProSport, Anamaria Prodan și-a spus părerea despre declarația fostului soț. Celebra impresară consideră că acesta a greșit deoarece nu știe ce îi prevede viitorul și ar putea avea multe uși închise de la alte echipe din campionatul intern, pe viitor.
„(n.r Reghecampf spune că s-ar întoarce doar la FCSB, că e echipa lui dragă) Asta e lingușeală! Dacă eram nevasta lui, nu vorbea așa ceva niciodată! Asta e meseria aleasă, azi ești la Steaua (n.r. FCSB), lupți pentru clubul tău. Mâine ești la Craiova, aperi clubul tău! Ce înseamnă asta?
Mihai Rotaru i-a dat două șanse în momentul când era sub pământ! Mihai Rotaru îți dă șansa asta, îți dă și bani, te și împrumută, iar tu ieși cu declarația asta? Foarte urât! Niciodată să nu muști mâna care ți-a fost întinsă sau care ți-a dat să mănânci!”, a declarat Anamaria Prodan, pentru ProSport, la „Exclusiv FCSB”.
Laurențiu Reghecampf nu a plecat de la FCSB în cei mai buni termeni cu Gigi Becali. Astfel, fosta sa soție consideră că sunt șanse foarte mici ca latifundiarul din Pipera să mai accepte o viitoare colaborare.
„La cum îl știu eu pe Gigi de mândru și încăpățânat, nu știu dacă îl va mai lua vreodată pe Reghecampf la FCSB. Din toate punctele de vedere. Departe de mine să spun că nu merită. E foarte mare antrenor, dar uită-te cum se face mic. Prin asemenea declarații.
Ce se întâmplă dacă Gigi vinde vreodată echipa și cumpără Rotaru? Ce faci, mai antrenezi Steaua (n.r. FCSB)?”, a mai spus celebra impresară.
Anamaria Prodan și Laurențiu Reghecampf au fost căsătoriți timp de 15 ani. Cei doi au împreună un copil, Reghecampf jr. În toamna anului 2021 au depus actele de divorț. Încă se mai judecă și la 5 ani de la despărțirea cu scântei.