Acasa » Fotbal Intern » Superliga » A câștigat și nu s-a ferit de cuvinte: „Situația e mai rea ca anul trecut!”

DECLARAȚII A câștigat și nu s-a ferit de cuvinte: „Situația e mai rea ca anul trecut!”

Gigi Grigorescu
A câștigat și nu s-a ferit de cuvinte: „Situația e mai rea ca anul trecut!”
Sport Pictures

Succesul obținut nu are darul de a-l bucura prea mult, deoarece este conștient că situația de la echipă este mult mai rea decât în stagiunea precedentă.

Petrolul a învins FK Csikszereda, cu 2-0, acasă, în ultimul meci din etapa 3 a play-out-ului. Revenit a doua oară pe banca ploieștenilor, Mehmet Topal a descris situația de al echipă.

Spre deosebire de anul trecut, situația e mai rea, așa că victoria e mai mult decât importantă

Marco Dulca (43), cu un șut de la 18 metri, și Rareș Pop (70), pe contraatac, au marcat golurile primei victorii din play-out a Petrolului. Pe banca tehnică a formației gazdă s-a aflat turcul Mehmet Topal, care și-a început al treilea mandat.

La finele confruntării, el a făcut o radiografie a partidei, dar s-a referit și la situația Petrolului, gruparea prahoveană aflându-se pe loc de baraj.

„Nu contează cine a jucat și cine nu a jucat, toată lumea a fost conectată. Este un debut bun, important, dar puteam mai mult. Obiectivul este să aducem jucătorii la nivel optim.

Sunt fericit pentru cele două goluri, frumoase, amândouă. Le-am marcat când aveam nevoie. Sperăm să continuăm la fel.

Rareș este un jucător extraordinar, acum este la 50 la sută din capacitate. Dacă îl aducem la nivelul lui optim, cu siguranță va avea o carieră foarte frumoasă, mai ales pentru naționala României.

Sunt aici pentru că vreau să ajut. Situația e mai rea ca anul trecut. Echipa nu trebuia să fie pe acest loc. E părerea mea. Trebuie să luptăm, e tot ce avem de făcut. Vom da totul ca să scăpăm.

Sunt doar până în vară. Nu am vorbit despre sezonul viitor, dar nici nu vreau să discut cu clubul despre asta, ne concentrăm doar pe etapele care vin”, a transmis tehnicianul, potrivit DigiSport.

„Se poate spune că e suflu nou. Orice șoc la echipă funcționează pozitiv. Dar și de la fostul antrenor am avut lucruri de învățat, ca și de la actualul.

La faza golului nu m-am gândit dacă am alte opțiuni. Am luat mingea, am driblat un adversar și am tras. Este o luptă strânsă la retrogradare, orice punct contează. Vrem să scăpăm cât mai repede de zona roșie”, a spus marcatorul celui de-al doilea gol.

„Diferența s-a făcut la primul gol. Mulțumim lui Rareș că ne-a dat liniște pe final. Debutul e bun cu noul antrenor, dar mai sunt meciuri de jucat. Campionatul e strâns, încă suntem pe loc de baraj. Situația nu e roz, trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ. La baraj va fi greu. Trebuie să ieșim din zona aia, avem nevoie de puncte.

Este bine, fiecare antrenor are stilul lui, atuurile lui. Nu blamez pe nimeni. Mai mult nu am ce să comentez. Ne bucurăm că e aici, că avem antrenor, alt șef în vestiar”, a completat fundașul Paul Papp.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Aici trăiesc BOGAȚII! Care este orașul spaniol care a întrecut Londra și Paris pe piața imobiliară de lux
Mediafax
'Profetul Apocalipsei' anunță o mare catastrofă în august 2026, după ce a prezis războiul din Iran și pandemia Covid-19,
Cancan.ro
Cireșele se strică în pomi. Pomicultorii, disperați, se gândesc să renunțe la livezi: „Vindem sub costul de producție”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Secretul longevității lui Lionel Messi. La ce a renunțat complet legenda Argentinei să joace la cel mai înalt nivel și la 38 de ani
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Am 71 de ani și sunt căsătorit cu o femeie de 30!
Râzi cu lacrimi
Manualele de biologie s-au înșelat: Oamenii de știință au descoperit cum crește, de fapt, părul uman
Descopera.ro
O fostă campioană și-a ținut iubitul, avocat celebru, ostatic într-un apartament din București. Trupele speciale au intervenit prin balcon să-l salveze
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
World of Tanks își unește forțele cu universul Far Cry
Go4Games
Dacia DUSTER de Japonia, produsă în INDIA: Cu ce dotări vine Nissan Tekton?
Promotor.ro